Usuwanie rozstępów – laser, mezoterapia, dermabrazja

Dyskomfort psychiczny, którego można się pozbyć

Rozstępy (lac. striae distensae) to częsty problem skóry występujący u 40% – 60% osób. Nie są uznawane za chorobę, ale są powodem dyskomfortu psychicznego, ze względu na swój nieestetyczny wygląd. Przyczyny powstawania rozstępów nie są do końca wyjaśnione. Częściej występują u kobiet, jednak mogą pojawiać się również u mężczyzn.

Usuwanie rozstepów SzczecinW procesie powstawania rozstępów dużą role przypisuje się uwarunkowaniu genetycznemu, mechanicznemu rozciąganiu skóry oraz hormonom – pojawiają się najczęściej w sytuacjach zupełnie fizjologicznych, jak ciąża czy okres dorastania. Dochodzi wtedy do zmiany proporcji ciała i rozciągania skóry w niektórych okolicach ciała oraz dużych przemian hormonalnych. Inne typowe sytuacje powstawania rozstępów to: otyłość, nadczynność nadnerczy i terapia sterydami.

Rozstępy najczęściej pojawiają się na piersiach, skórze brzucha, pośladkach, udach, ramionach i w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Początkowo są różowo-czerwone, ze względu na przewagę procesów zapalnych w skórze. Z czasem staja się odbarwione z przewaga zaniku. Skóra wówczas przypomina bibule – ze względu na utratę włókien kolagenowych i elastyny.

Rozstępy histopatologicznie i morfologicznie przypominają blizny, i klasyfikowane są w zależności od czasu tworzenia się, szerokości oraz długości.

Jak usunąć rozstępy?

Leczenie rozstępów jest trudne i zazwyczaj wymaga poddania się cyklom zabiegów. Nie ma do tej pory ostatecznego konsensusu postępowania terapeutycznego. W przypadku interwencji w początkowych stadiach (gdy rozstępy są różowo-czerwone), można osiągnąć lepsze wyniki leczenia, ponieważ minimalizujemy wtedy przemiany strukturalne naskórka. W przypadku starych zmian, efekty usuwania rozstępów są trudniejsze do osiągnięcia.

W zależności od sposobów likwidacji rozstępów, możemy je podzielić ze względu na stopnie inwazyjności zabiegów:

 

Efekty laserowego usuwania rozstępów

Laserowe usuwanie rozstepów w Szczecinie

 

Usuwanie rozstępów – cena zabiegu

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz