Nadpotliwość – leczenie nadpotliwości

Blokowanie nadaktywności gruczołów potowych

Pocenie się jest sposobem organizmu na kontrole temperatury ciała. Jednak u osób z nadmierna potliwością, pot wydzielany jest w ilościach znacznie przekraczających potrzeby organizmu.

Nadpotliwosc, leczenie nadpotliwosciDotychczas nie ustalono przyczyn problemów z nadmierną potliwością. Niektóre badania medyczne sugerują jednak, ze może ona być uwarunkowana genetycznie, gdyż osoby cierpiące na nią, często posiadają krewnego z tym samym problemem.

Nadmierna potliwość jest spowodowana nadaktywnościa gruczołów potowych, należących do grupy gruczołów wydzielania zewnętrznego, służących m.in. do kontroli przez organizm ciepłoty ciała. Gruczoły te zlokalizowane są praktycznie na całej powierzchni ciała, jednak największa ich koncentracja znajduje się po wewnętrznej stronie dłoni, na stopach i pod pachami.

Nadpotliwość, czyli nadmierna produkcja potu przez gruczoły nie zawsze dotyczy całego ciała. Często zdarza się, że osoby cierpiące na tą przypadłość, skarzą się tylko na jeden, konkretny rejon ciała (np. dłonie, klatka piersiowa, pachy czy stopy). Problem jest na tyle poważny, że ciągle wilgotne elementy skóry, utrudniają im normalne funkcjonowanie zawodowe czy życie towarzyskie (nadmierna potliwość nie zawsze wiąże się z przykrym zapachem, którego powodem są bakterie kolonizujące rejony skóry, na których występuje nadaktywność gruczołów).

Leczenie nadpotliwości botoksem

W przypadku leczenia nadpotliwości, botoks hamuje neuroprzekaźnictwo w układzie nerwowym autonomicznym powodując redukcję produkcji potu. W medycynie estetycznej stosuje się go w małych, nietoksycznych dawkach rzędu 10-60 jednostek. Dla porównania toksyczność ogólnoustrojowa może zaistnieć w przypadku podania dawek powyżej 2500 jednostek. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje w naszym gabinecie lekarz dermatolog w czasie wizyty konsultacyjnej. Zakres zabiegu lekarz kwalifikujący ustala indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb.

Leczenie nadpotliwości Szczecin

 

Leczenie nadpotliwości – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz