Mezoterapia igłowa

Niezwykle odżywczy koktajl dla skóry

Mezoterapia igłowa jest metodą polegającą na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji leczniczych. Za pomocą techniki mikronakłuć wprowadza się śródskórne aktywne biologicznie związki poprawiające mikrokrążenie, odżywiające, nawilżające, zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych (lipolizę). Dzięki tej metodzie uzyskuje się regenerację, odmłodzenie, poprawę wyglądu skóry, redukcję objawów skórki pomarańczowej. Mezoterapia wykorzystywana jest również w leczeniu rozstępów, przerosłych blizn oraz w profilaktyce i leczeniu łysienia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów potrzeba wykonać serię zabiegów co 10-14 dni przez 2 miesiące, następnie raz w miesiącu przez 3 kolejne miesiące; zabiegi przypominające- 2 razy w roku.

Mezolift – odmładzający zabieg mezoterapii wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie. Techniką mikroinjekcji wprowadza się do skóry koktajl zawierający: kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy i kwasy nukleinowe. Związki te mają działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące. Zabieg ten daje szybkie efekty w postaci poprawy elastyczności, gęstości i nawilżenia skóry.

Wskazania do mezoterapii igłowej:

Początki mezoterapii

Pierwszy zabieg mezoterapii wykonał Michel Pistor w 1952 roku. Początkowo, mezoterapia wykorzystywana była do leczenia niektórych dermatoz, m.in. łuszczycy zwykłej czy łysienia plackowatego. Dopiero ostatnie dwie dekady i szerokie badania nad zastosowaniem tej terapii sprawiły, że stała się ona tak popularna a skala jej zastosowań bezustannie wzrasta.

Dzisiejsza mezoterapia posiada szeroki panel możliwości leczenia i przeciwdziałania wielu chorobom, defektom skóry, a dodatkowo służy jako skuteczne narzędzie w odmładzaniu skóry lub nawet modelowaniu sylwetki ciała.

Preparaty, które używamy w gabinecie: NCTF HA, Dermaheal HSR, CytoCare, Revanesse, SKIN-C, SKIN-R, Jalupro, Restylane Vital, CytoHair, Dermaheal HL, Neauvia Hydro Deluxe, Tensor Lift oraz indywidualnie sporządzane koktajle dopasowane do skóry pacjenta.

Osoby przyjmujące leki wpływające na krzepliwość krwi – należy poinformować o tym fakcie lekarza. Przyjmowanie ww preparatów zwiększa ryzyko wystąpienia krwiaków i siniaków po zabiegu. Aspiryna powinna być odstawiona na co najmniej 2 tyg. przed mezoterapią. Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo). Przed zabiegiem okolicę planowaną do leczenia smarujemy kremem o działaniu znieczulającym (około 1 h przed).

Zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże u osób o dużej wrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu: Zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże u osób o dużej wrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem. Długość zabiegu zależy od rozległości leczonej powierzchni.

Nieprzyjemne objawy towarzyszące mezoterapii lub pojawiające się po zabiegu to:

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zaplanować sobie 2-3 dni wolne po zabiegu – czasami wymaga to absencji w pracy, zabieg warto planować przed weekendem.

Mezoterapia – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz