Mezobotoks – mezoterapia + toksyna botulinowa

Naturalny efekt odmłodzonej i gładkiej skóry

Mezobotoks to zabieg mający na celu zarówno rewitalizacje skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów. Terapia ma za zadanie lekko podnieść i ukształtować brwi, zmiękczyć fałdy między nosem a ustami, usunąć wgłębienia na podbródku, oraz delikatnie zmniejszyć fałdy szyi oraz dekoltu.
Mezobotoks to połączenie dwóch dobrze znanych zabiegów – mezoterapii (rewitalizacja skóry) i usuwania zmarszczek (toksyna botulinowa). Zabieg polega na podawaniu w mikroiniekcjach bardzo małych dawek toksyny botulinowej (nawet w proporcjach 1:10) w połączeniu z odpowiednio dobranymi dawkami witamin, mikroelementów, aminokwasów, wyciągu ziół, a także czasami i kwasu hialuronowego. Mezobotoks ma za zadanie zmniejszyć drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry.

Procedura ta jest najczęściej zalecane, aby odmłodzić resztę twarzy po zabiegach usuwania zmarszczek dynamicznych przy użyciu toksyny botulinowej. Mezobotoks jest także idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą mieć piękną i bardziej gładką skórę, jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.

mezobotoks efekt zabiegu

Jak długo utrzymuje się efekt mezobotoksu?

Efekt mezobotoksu jest tymczasowy i musi być powtarzana kiedy skóra traci swoją sprężystość a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu. Określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów zabiegu nie jest możliwe, gdyż wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia. Jednak udowodniono, że mezobotoks jest skuteczny w zakresie poprawy i wzmocnienia efektu inne metody leczenia, takie jak wypełnianie zmarszczek statycznych kwasem hialuronowym czy redukcja zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.

Wskazania do zabiegu:

Mezobotoks to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów estetycznych.

Zabieg trwa około 30 min. i jest bezbolesny (pod znieczuleniem miejscowym). Kolejną zaletą mezobotoksu jest to, że zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, ciężkiego wysiłku fizycznego a także nie kłaść się przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowanie miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

 

Mezobotoks – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz