Mezoterapia kolagenowa – Linerase

Kompleksowa regeneracji i odbudowa skóry

mezoterapia kolagenowa linerase

Preparat Linerase stosowany w gabinetach medycyny estetycznej to nowej generacji atelokolagen (Typ I). To nowoczesny i bezpieczny preparat, który nie posiada skutków ubocznych oraz nie wywołuje alergii. Linerase cechują unikalne właściwości biologiczne, jest biomateriałem nietoksycznym, biokompatybilny, biodegradowalny i nieimmunogenny.

Właściwości regenerujące kolagenu są znane w medycynie od dziesiątek lat. Używany jest on m.in. w opatrunkach gojących i w leczeniu blizn. Jak wiadomo, kolagen typu I jest stymulatorem produkcji nowych fibroblastów, które tworzą kolagen typu III – ten, który odbudowuje naszą tkankę łączną.

linerase preparat

Mezoterapia kolagenowa zalecana jest w:

 

Jak wygląda zabieg?

Linerase jest preparatem płynnym, dlatego zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (kremem) a same podanie preparatu przypomina klasyczną mezoterapię (nakłucia wykonywane są w odstępach 2 – 3 cm). Zabiegowi towarzyszy zwykle delikatne pieczenie w miejscu iniekcji.

Po zabiegu, na skórze może pojawić się zaczerwienienie, lekki obrzęk i swędzenie oraz tkliwość. W skrajnych przypadkach, objawy te mogą utrzymać się nawet do 7 dni. Objawy te ustępują samoistnie i nie wymagają leczenia oraz okresu rekonwalescencji.

Pełna terapia obejmuje 3 – 4 zabiegi w 2-tygodniowych odstępach (w zależności od stanu skóry i wieku pacjenta). Jednak ostateczną ich ilość i częstotliwość ustala lekarz. Pierwsze efekty i poprawa wyglądu skóry widoczne są już po 7 – 10 dniach a ich efekt nasila się wraz z kontynuowaniem terapii. Pełny efekt widoczny jest ok. 4 tygodni po ostatnim zabiegu i utrzymuje się co najmniej rok. Regeneracja w obrębie blizn i rozstępów jest trwała. Ze względu na sposób podania, jedna 5 ml ampułka kolagenu wystarcza na kilka partii ciała, np. twarz, szyję i dekolt.
W celu podtrzymania efektu, zaleca się profilaktyczne powtarzanie zabiegu raz na 3 – 4 miesiące.

 

efekty zabiegu linerase

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

Mezoterapia kolagenowa – cena

 

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz