Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący fizjologicznie w ludzkich tkankach, w tym również w skórze. Jego główną zaletą jest to, że wiąże ogromne ilości wody. Dzięki temu tkanki zawierające tą substancję są lepiej nawilżone i ujędrnione. W miarę upływu lat ilość naturalnego kwasu w skórze maleje. Staje się ona sucha i wiotka.
Zabieg podania wypełniacza ma na celu uzupełnienie brakującego kwasu hialuronowego w miejscu tworzących się zmarszczek lub zwiotczałej skóry. Poprawia to nawilżenie i napięcie leczonej okolicy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i nie ma konieczności wykonywania wcześniejszej próby uczuleniowej.

Przebieg zabiegu

niedobór kwasu hialuronowegoNa około 0,5 do 1 godz. przed zabiegiem pacjent ma nakładany krem znieczulający w miejsca planowanych iniekcji. Podawany kwas hialuronowy ma postać żelu, jest bardzo plastyczny i elastyczny. Po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Preparaty podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki, policzek lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Czas zabiegu – około 30 minut. Efekty można obejrzeć natychmiast w lusterku, ale pełny rezultat można zaobserwować kilka dni po zabiegu. Zabiegi podania wypełniacza nie wyłączają pacjenta z codziennego życia.

Preparat utrzymuje się w tkankach do 6 do 12 miesięcy, czas ten wydłuża się po kolejnych iniekcjach. Może być dłuższy lub krótszy w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania) oraz wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia. Po tym czasie preparat ulega wchłonięciu i dla efektu kosmetycznego zabieg należy powtórzyć. Dzięki temu są to preparaty bezpieczne a zabiegi odwracalne w czasie.

Preparaty stosowane przy wypełnianiu zmarszczek

Stylage - to linia wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego w połączeniu z naturalnymi antyoksydantami. Cechują się bezpieczeństwem i bardzo dobrą tolerancją. Zawarte w preparatach Stylage przeciwutleniacze takie, jak sorbitol i mannitol wykazują silne działanie przeciwrodnikowe, opóźniają degenerację kwasu hialuronowego, tym samym wydłużając okres utrzymywania się efektu zabiegu.

Neauvia Organic - to przede wszystkim wyjątkowe bezpieczeństwo, dzięki nowoczesnej technologii pozyskiwania kwasu hialuronowego, wysokie stężenie kwasu HA w preparatach, powolna biodegradacja czynników stymulujących, co wydłuża korzystne efekty zabiegu, preparat jest niewyczuwalny pod skórą, brak przemieszczania się w skórze i powstawania guzków, nie występuje efekt maski.

Juvederm Ultra 4, Voluma - produkty zapewniające intensywny efekt wypełnienia i wygładzenia. Przeznaczone są do wypełniania zmarszczek głębokich, zagłębień skórnych oraz modelowania twarzy poprzez iniekcję w głęboką warstwę skóry.

kwas hialuronowy zabiegi Szczecin

Wskazania do zabiegu:

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

Efekty wypełnienia zmarszczek

Modelowanie, korekta i wypełnienie ust

Modelowanie kształtu i powiększanie ust w Szczecinie

Wypełnienie zmarszczek wokół oczu

wypełnianie zmarszczek wokół oczu

Wypełnienie bruzdy nosowo-wargowej

wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

 

Jak po każdym zabiegu iniekcyjnym, w okolicy zabiegu może utrzymywać się lekka opuchlizna po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, która ustępuje zazwyczaj w 12 – 24 godziny po zabiegu.

 

Wypełnianie zmarszczek – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz