Fibryna bogatopłytkowa (Keymed)

Regeneracja skóry i wypełnienie zmarszczek

Specjalna trójwymiarowa struktura fibryny bogatopłytkowej  stymuluje płytki krwi do dłuższego uwalniania przez nie czynników wzrostu, cytokin oraz pomaga w odpowiedniej stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych. Takie działanie przekłada się bezpośrednio na lepszy efekt zabiegu.

Głównym efektem zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej w medycynie estetycznej jest redukcja zmarszczek. Po podaniu preparatu, tworzą się pod skóra siatki z włókien fibryny, które zaczynają wypychać tkankę znajdującą się nad nią – wygładzając tym samym zmarszczki. Zaś długotrwały efekt stymulacji komórek osiągnięty jest dzięki trombocytom (płytkom krwi), znajdującymi się między włóknami fibryny.

To właśnie trombocyty powoli i bez przerwy, wydzielają zawarte w nich czynniki wzrostu. Te z kolei stymulują komórki śródbłonka naczyń do namnażania się, co w efekcie poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek. Ponadto, aktywowane zostają także fibroblasty, za których sprawą wytwarzany jest nowy kolagen (odpowiedzialny za jędrność i sprężystość skóry).

 

Fibryna bogatopłytkowa

Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej (KEYMED) w medycynie estetycznej

Ten autologiczny preparat, powstały na bazie krwi pacjenta wykorzystywany jest w medycynie estetycznej do:

Jak wygląda zabieg

pozyskanie fibryny bogatopłytkowej Szczecin

  1. Pobieranie krwi od pacjenta z żyły łokciowej – od 8 do 16 ml (1 – 2 probówki).
  2. Rozdzielanie krwi na frakcje.
  3. Pobranie odpowiedniej frakcji krwi.
  4. Podanie fibryny bogatopłytkowej, zabiegiem analogicznym do mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek.

Warto zaznaczyć, że zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej podobnie, jak jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, to zabieg autologiczny – z wykorzystaniem preparatu powstałego na bazie krwi pacjenta, a więc bez ryzyka uczuleń, dający naturalne efekty odbudowy i regeneracji skóry. Jednakże w przypadku zabiegu z wykorzystaniem osocza, czynniki wzrostu uwalniane są szybciej i w dużym stężeniu. Natomiast przy zabiegu z użyciem fibryny, czynniki wzrostu uwięzione są w trójwymiarowej strukturze fibryny, która powoduje ich powolne uwalnianie w dłuższym przedziale czasu. Dzięki temu efekt zabiegu jest silniejszy i trwa dłużej, lecz na jego pełne rezultaty musimy więcej poczekać, niż w przypadku osocza bogatopłytkowego.

 

Przeciwwskazania do zabiegu: choroby autoimmunologiczne, ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, niektóre choroby krwi.

 

Fibryna bogatopłytkowa – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz