CGF komórki macierzyste

Bezpieczna i długotrwała rewitalizacja i regeneracja skóry

CGF (ang. Concentrated Growth Factors) oznacza Skoncentrowane Czynniki Wzrostu.  Ten nowoczesny i innowacyjny zabieg medycyny estetycznej wykorzystuje komórki macierzyste i czynniki wzrostu pozyskane bezpośrednio z krwi pacjenta. Przeznaczony jest dla osób wymagających intensywniejszych i dłużej trwających niż w przypadku osocza bogatopłytkowego ( tzw. „wampirzy lifting„) efektów rewitalizacji, wygładzenia płytkich i średnio-głębokich zmarszczek lub zmniejszenia wiotkości skóry.

Czym są Skoncentrowane Czynniki Wzrostu

Komórki macierzyste możemy podzielić na trzy źródła pochodzenia: embrionalne, płodowe oraz dojrzałe komórki somatyczne występujące m.in. w krwi osób dorosłych. I właśnie te trzecie wykorzystywane są w zabiegach CGF, przez lekarza medycyny estetycznej.

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu to białka mające swój udział w wielu procesach naprawy i regeneracji tkanek. Pomagają w komunikacji międzykomórkowej. M.in. dzięki nim sąsiadujące komórki wymieniają informację o ich stanie. Natomiast komórki macierzyste CD34+ posiadają zdolność naprawy uszkodzeń. Podane do konkretnej tkanki (np. skóry), przybierają postać komórek, z których ta tkanka jest zbudowana, rozpoznają ewentualny problem oraz uszkodzenia i zaczynają proces ich regeneracji.

CGF komorki macierzyste Szczecin

Wskazania do zabiegu

Terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych polecana jest zwłaszcza w celu:

Jak wygląda zabieg CGF

W celu rozpoczęcia zabiegu, lekarz pobiera krew żylną pacjenta. Następnie umieszcza ją w specjalnym separatorze z kontrolowaną temperaturą i prędkością wirowania. W tym procesie krew rozdziela się na frakcję a jedną z nich jest mieszanina komórek macierzystych CD34+ i czynników wzrostu. Lekarz pobiera tą frakcję i łączy ją z żelem zawierającym zdenaturowane albuminy. Następnie, tak sporządzony preparat wstrzykuje w leczone miejsce. Sama procedura iniekcji przypomina mezoterapię igłową.

CGF komórki macierzyste

cgf 4 fazy szczecin

Efekty zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych

cgf efekty zabiegu szczecin

 

Przeciwwskazania do zabiegu CGF

Zabieg z wykorzystaniem Skoncentrowanych Czynników Wzrostu nie zaleca się wykonywać u pacjentów: w ciąży lub okresie karmienia, z chorobami krwi, nowotworami, u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe, mających stany zapalne skóry w rejonie planowanego zabiegu oraz u osób z chorobami układu krążenia.

 

Komórki macierzysteamp. / Cena [PLN]
CGF one800
CGF liquid800
CGF Harmony900 (1 probówka)
1200 (2 probówki)
1700 (3 probówki)
Cellular Matrix Regeneris (osocze bogatopłytkowe + kwas hialuronowy)1000 (1 amp.)
Fibryna osoczowa600 (1 amp.)

 

Komórki macierzyste – cena

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz