Lifting i korekta opadających powiek

Alternatywa chirurgii plastycznej powiek

Plexr (Plasma EXeResis) to unikalny technologicznie generator mikrowiązki plazmy, wykorzystywany w medycynie estetycznej m.in. do liftingu i wygładzania powiek oraz usuwania wiotkości skóry na twarzy. Kluczowym elementem technologii jest (opatentowane) źródło energii, powodujące przepływ wiązki plazmy. Plexr, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu, wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy. Z fizycznego punktu widzenia, plazma jest czwartym stopniem skupienia obok stałego, ciekłego i gazowego. Nazywana jest „skroplonym gazem”. W rzeczywistości jest to zjonizowany gaz, w którym bardzo duża część elektronów została oderwana od atomów gazów. Powstała w ten sposób wiązka, dzięki różnicy potencjałów elektromagnetycznych między końcówką urządzenia a skórą ludzką powoduje sublimację naskórka, czyli przejście wody zawartej w komórkach skóry ze stanu stałego w gazowy (z pominięciem stanu ciekłego).

Jak działa Plexr?

Plazma tworzy się między końcówką urządzenia a tkanką ludzką wskutek niewielkiego łuku elektrycznego, który sublimuje naskórek. Głowica urządzenia nie dotyka leczonej skóry a prąd nie płynie ani przez ciało pacjenta ani przez ciało operatora. W miejscu zabiegu dochodzi do selektywnego przepływu ciepła i biostymulacji skóry właściwej. Na skórze widoczne są drobne strupki, które odpadają po 4-6 dniach, nie pozostawiając blizny.

Plexr nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek a jego działanie ogranicza się jedynie do granicy warstwy podstawnej naskórka. Zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności, jest bezbolesny i nie powoduje krwawienia, nie powstają też siniaki.

Jak przebiega zabieg?

Skóra poddawana zabiegowi jest znieczulana miejscowo kremem (nasiękowo jedynie przy włókniakach i brodawkach). Zabieg polega na sublimacji wiązką plazmy niewielkich punktów na powierzchni naskórka w odległości około 0,5 mm do kilku milimetrów jeden od drugiego. O ilości punktów i kierunku prowadzenia zabiegu decyduje lekarz na podstawie zaawansowania leczonego problemu.

Podczas zabiegu nie ma krwawienia ani uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa około 20 min, przy większych okolicach niekiedy dłużej.Po zabiegu powstają ciemne, drobne strupki, których nie usuwamy a jedynie maskujemy fluidem. Strupki po sublimacji utrzymują się około 4-7 dni. Może pojawić się rumień, obrzęk, pieczenie leczonej okolicy.

Ilość zabiegów zależy od wielkości problemu i jest sprawą indywidualną dla każdego pacjenta. W przypadku powiek zleca się wykonanie od 1 do 3 zabiegów (zabiegu nie wykonuje się częściej niż co 6 tygodni). Efekt zabiegu, w przypadku korekty lub liftingu powiek utrzymuje się od 2 do 4 lat.

Wskazania do zabiegu

Blefaroplastyka (korekcja powiek), Usuwanie zmarszczek palacza, Usuwanie wiotkości skóry koło uszuPierwotnie Plexr stosowany był do nieinwazyjnego liftingu okolicy oka, zarówno górnej jak i dolnej powieki – nieoperacyjna blefaroplastyka powiek. Zabieg ten jest alternatywą chirurgicznej blefaroplastyki (operacyjnej plastyki powiek) dla osób, które z różnych względów nie mogą bądź nie chcą poddać się operacji.

Obecnie wskazania do zastosowania generatora mikrowiązki plazmy są znacznie szersze:

Zalecenia po zabiegu:

 

Lifting i korekta powiek – cena zabiegu

Umów się do specjalisty

  • Od poniedziałku do piątku 9:00 - 20:00, sobota 10:00 - 12:00
  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz