Wolumetria twarzy, poprawa owalu twarzy

Przywracanie utraconej objętości tam, gdzie z biegiem lat jej brakuje

Do zabiegów wolumetrycznych wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który doskonale pozwala na modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela. Za pomocą wolumetrii możemy podnieść owal twarzy, zwiększyć jej objętości, przywrócić gęstość skórze, a nawet skorygować kształt nosa, ust i kości policzkowych.
W tym jak postrzegamy piękno, główna rolę odgrywają prawidłowe proporcje twarzy. Młody wygląd, nadaje jej pełny owal. Mówi się o tzw. trójkącie młodości – podstawą zwrócony do góry u młodej osoby, a odwrócony u osób w podeszłym wieku.

Z wiekiem twarz traci swoja objętość i dochodzi do zanikania elementów tkanki podskórnej, zatracenia włókien kolagenowych, utraty jędrności skóry. Proces ten może rozpocząć się w różnym wieku. Wówczas dochodzi do odwrócenia „trójkąta” – policzki w skórek grawitacji opadają i powstają tzw. „chomiki”.

Odpowiadają za to czynniki genetyczne, ale również czynniki środowiskowe np. intensywne promieniowanie ultrafioletowe. Stąd niekiedy początki takiego starzenia się skóry widoczne są już po 20-tym roku życia, zwłaszcza u osób nadmiernie opalających się.

Nie zawsze wyznacznikiem starzenia są zmarszczki. Nadmierna utrata tkanki tłuszczowej podskórnej powoduje opadanie i wiotczenie skóry, zapadanie niektórych partii twarzy – policzków, dołów skroniowych. Twarz przybiera zmęczony i smutny wygląd, zaostrzeniu ulegają jej rysy.

 

 

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie bez skalpela

Zabieg polega na wprowadzeniu (iniekcji) preparatu do skóry twarzy a po jego wykonaniu Pacjent nie wymaga hospitalizacji, czyli nie wyklucza go z normalnego funkcjonowania. Czasami jednak może pojawić się w miejscu podania wypełniacza niewielkie zaczerwienienie, obrzęk czy lekki ból w chwili dotyku. Na szczęście, wszystkie objawy powinny zniknąć w ciągu 2 - 3 dni od zabiegu. Ważną rzeczą jest pamiętać, by przez kilka godzin po zabiegu starać się nie dotykać i masować miejsc, w które podany został kwas hialuronowy.

Zabieg wolumetrii twarzy wykonywany jest przez lekarza - dermatologa specjalizującego się w medycynie estetycznej. Jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny, gdyż używamy preparatów najnowszej generacji, które ograniczają do minimum wystąpienie jakichkolwiek działań niepożądanych. Ponad to warto wiedzieć, że zabiegi wolumetryczne możemy łączyć z większością zabiegów estetycznych.

Efekty liftingu wolumetrycznego

Celem liftingu wolumetrycznego jest poprawa owalu twarzy i przywracanie objętości tam, gdzie z biegiem lat jej brakuje. Twarz przybiera młodszy i świeższy wygląd, a rysy łagodnieją.

Efekty zabiegu wolumetrycznego

Zabiegi wolumetryczne w większości przypadków wykonywane są kaniulą, czyli tępą igłą, stąd mała ilość nakłuć i mniejsze ryzyko wystąpienia siniaków. Mimo to, ostateczną decyzję co do sposobu wykonania zabiegu i podania wypełniacza, dokonuje lekarz po omówieniu z pacjentem oczekiwanych efektów. By zmniejszyć dyskomfort zabiegu, miejsca wkłucia są znieczulane.

Pierwszy efekt wolumetrii twarzy widoczny jest natychmiast, jednak najlepiej oceniać go dopiero po kilku dniach.

 

Wolumetria twarzy – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz