Usuwanie zmarszczek botoksem

Zabieg z wykorzystaniem botoksu na zmarszczki mimiczne

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowego w wybranym mięśniu. Powoduje to jego rozluźnienie a jednocześnie wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabieg z wykorzystaniem botoksu nie koryguje zmarszczek statycznych związanych z utratą gęstości skóry w wyniku starzenia chronologicznego uwarunkowanego genetycznie czy też fotostarzenia związanego z nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.

botoks szczecinToksyna botulinowa produkowana jest przez bakterie zwane pałeczkami jadu kiełbasianego. Do tej pory wyróżniono siedem różnych toksyn, z których pięć oddziałuje na układ nerwowy człowieka a jedna z nich – toksyna botulinowa A (BTX A) wykorzystywana jest w medycynie estetycznej między innymi do redukcji zmarszczek twarzy oraz do leczenia nadpotliwości.

Wskazania do zabiegu:


Zmarszczki mimiczne a statyczne - istotna różnica

Zmarszczki mimiczne (dynamiczne) - to inaczej załamania na skórze, które powstają w okolicach oczu (tzw. „kurze łapki”), kącików ust i nosa oraz między brwiami i na czole a pojawiają się, w przypadku np. wyrażania emocji (kiedy śmiejemy się, mrużymy oczy czy marszczymy czoło). Widoczne są wyłącznie w chwili, gdy poruszamy mięśniami twarzy, natomiast kiedy twarz jest nieruchoma, prawie znikają całkowicie.

Zmarszczki statyczne - powstają na bazie mimicznych, gdy z wiekiem zdolność skóry do samoregeneracji spada, osłabiają się łączenia kolagenu i elastyny, a organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do zmarszczek mimicznych, zmarszczki statycznie widoczne są przez cały czas.

Redukcja zmarszczek botoksemPrzebieg zabiegu: Po odkażeniu skóry, przygotowany roztwór toksyny botulinowej, lekarz wstrzykuje jałową strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę śródmięśniowo w wybrane uprzednio partie mięśni. Dawki stosowanego preparatu dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Dolegliwości związane z podawaniem preparatu są niewielkie, opisywane jako ukłucie komara, niewielki ból. Zwykle leczona okolica nie wymaga znieczulania. Czas trwania zabiegu: 20-30 min.

Po zabiegu:

Pierwsze efekty działania botoksu widoczne są po 4-5 dniach, pełny efekt po 2-3 tygodniach. Efekt terapeutyczny utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Okres ten jest indywidualnie długi u każdego pacjenta. W przypadku powtarzania zabiegów czas ten może ulec wydłużeniu. W rzadkich przypadkach organizm ludzki wytwarza przeciwciała blokujące botoks co skraca okres aktywności preparatu lub też powoduje całkowity brak efektu leczenia. Zmarszczki ulegają wygładzeniu całkowicie lub częściowo, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wypoczęty, dążymy raczej do zachowania ogólnej mimiki.

Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Zabieg można powtórzyć po wygaśnięciu działania podanej poprzednio toksyny. Jeżeli kolejne zabiegi nie są wykonywane to i tak twarz już po jednokrotnym zabiegu wygląda młodziej, ponieważ odpoczywa od mimiki przez okres działania botoksu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych po zabiegu:

 

Botoks szczecin efekty po zabiegu

Największą skuteczność w medycynie estetycznej mają łączone techniki zabiegowe np. toksyna botulinowa + wypełniacz + mezoterapia.

 

botoks – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Od poniedziałku do piątku 9:00 - 20:00, sobota 10:00 - 12:00
  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz