Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

(Szczecin) Informacje o zabiegu na zmarszczki mimiczne

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowego w wybranym mięśniu. Powoduje to jego rozluźnienie a jednocześnie wygładzenie zmarszczek mimicznych. Blokowany mięsień nie jest w stanie kurczyć się i powodować powstawanie zmarszczki.

botoks szczecin
Toksyna botulinowa produkowana jest przez bakterie zwane pałeczkami jadu kiełbasianego. Do tej pory wyróżniono siedem różnych toksyn, z których pięć oddziałuje na układ nerwowy człowieka a jedna z nich – toksyna botulinowa A (potocznie zwana „botoks”) wykorzystywana jest w medycynie estetycznej między innymi do redukcji zmarszczek twarzy oraz do leczenia nadpotliwości .

Wskazania do zabiegu:

Zmarszczki mimiczne a statyczne - istotna różnica

Zmarszczki mimiczne (dynamiczne) - to inaczej załamania na skórze, które powstają w okolicach oczu (tzw. „kurze łapki”), kącików ust i nosa oraz między brwiami i na czole a pojawiają się, w przypadku np. wyrażania emocji (kiedy śmiejemy się, mrużymy oczy czy marszczymy czoło). Widoczne są wyłącznie w chwili, gdy poruszamy mięśniami twarzy, natomiast kiedy twarz jest nieruchoma, prawie znikają całkowicie.

Zmarszczki statyczne - powstają na bazie mimicznych, gdy z wiekiem zdolność skóry do samoregeneracji spada, osłabiają się łączenia kolagenu i elastyny, a organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do zmarszczek mimicznych, zmarszczki statycznie widoczne są przez cały czas. Zalecane preparaty - wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

botoks szczecin, botox w Szczecinie
Przebieg zabiegu: Po odkażeniu skóry, przygotowany roztwór toksyny botulinowej, lekarz dermatolog wstrzykuje jałową strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę śródmięśniowo w wybrane uprzednio partie mięśni. Dawki stosowanego preparatu dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Dolegliwości związane z podawaniem preparatu są niewielkie, opisywane jako ukłucie komara, niewielki ból. Zwykle leczona okolica nie wymaga znieczulania. Czas trwania zabiegu: 20-30 min.

Po zabiegu:

botox zabiegi szczecin

 

Efekty działania botoksu

Pierwsze efekty działania zabiegu botoksu widoczne są po 4-5 dniach, pełny efekt po 2-3 tygodniach. Efekt terapeutyczny utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Okres ten jest indywidualnie długi u każdego pacjenta. W przypadku powtarzania zabiegów czas ten może ulec wydłużeniu. W rzadkich przypadkach organizm ludzki wytwarza przeciwciała blokujące botoks co skraca okres aktywności preparatu lub też powoduje całkowity brak efektu leczenia. Zmarszczki ulegają wygładzeniu całkowicie lub częściowo, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wypoczęty, dążymy raczej do zachowania ogólnej mimiki.

Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Zabieg można powtórzyć po wygaśnięciu działania podanej poprzednio toksyny. Jeżeli kolejne zabiegi nie są wykonywane to i tak twarz już po jednokrotnym zabiegu wygląda młodziej, ponieważ odpoczywa od mimiki przez okres działania botoksu.

Przeciwwskazania do zabiegu:


Botoks szczecin efekty po zabiegu

Największą skuteczność w medycynie estetycznej mają łączone techniki zabiegowe np. toksyna botulinowa + wypełniacz + mezoterapia.

Zabieg z wykorzystaniem botoksu nie koryguje zmarszczek statycznych związanych z utratą gęstości skóry w wyniku starzenia chronologicznego uwarunkowanego genetycznie czy też fotostarzenia spowodowanego nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Te zmarszczki wymagają wypełnienia kwasem hialuronowym.

 

cena zabiegu

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz