Nici hialuronowe

Znane też jako lifting hialuronowy lub soft lifting

Nici hialuronowe (inaczej lifting hialuronowy lub soft lifting) jest to metoda liniowego podawania kwasu hialuronowego w pewne okolice twarzy i szyi za pomocą giętkiej kaniuli. Zabieg ma na celu utworzenie unikalnego rusztowania z kwasu hialuronowego wszędzie tam, gdzie brakuje naszego naturalnego hialuronianu.

Nici hialuronowe niwelują wiotczenie skóry, ubytki tkanki oraz redukują zmarszczki powstające z upływem czasu lub działania sił grawitacji.

Dzięki tej technice podawania kwasu hialuronowego skóra natychmiast ulega zliftingowaniu. Uzyskujemy złagodnienie rysów twarzy, poprawę objętości, napięcie i elastyczność skóry. Dodatkowo nie zapomnijmy o efekcie nawilżenia – kwas hialuronowy przyciąga wodę oraz stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych.

Zabieg tworzenia nici hialuronowych wykonywany jest kaniulą, czyli tępą igłą, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia naczynia i powstania siniaka jest minimalne w porównaniu z zabiegiem przy użyciu igły. Kaniulę wprowadzamy do skóry przez malutki otwór, wykonany uprzednio za pomocą igły o tej samej średnicy. Znieczulenia wymaga jedynie miejsce wprowadzenia kaniuli.

Nici hialuronowe można utworzyć niemal w każdym punkcie twarzy, również w obrębie szyi wprowadzając kaniulę w 1, 2 lub 3 wybrane punkty. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta, nie wymaga też okresu rekonwalescencji, właściwie można go wykonać w czasie pracy. Czas zabiegu zależy w dużej mierze od rozległości leczonej okolicy.

Na kilka dni przed zabiegiem zaleca się odstawić aspirynę i podobne leki przeciwzapalne.

Przeciwwskazania do wykonania nici hialuronowych:

Ryzyko zabiegu

Zabieg jest niezwykle bezpieczny. Kwas hialuronowy jest substancją biokompatybilną i biodegradowalną, która naturalnie występuje w naszej skórze, i której ubywa wraz z wiekiem. Po zabiegu widoczny jest niewielki rumień i obrzęk w miejscu wejścia kaniuli. Objaw ustępuje w ciągu kilku dni. Bezpośrednio po zabiegu możemy nałożyć makijaż i wrócić do pracy.

 

Wypełnianie zmarszczek – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz