Nici PDO

Nici liftingujące First Lift, First Lift Screw

Nici PDO (polidioksanon) to silne, syntetyczne włókno, pojedyncze lub skręcone podwójne.Nici na bazie PDO powstały w Korei. Stosowane były początkowo w postaci rozpuszczalnych szwów skórnych i podskórnych w wielu dziedzinach medycyny takich jak chirurgia plastyczna, okulistyka, ginekologia.
Przed 5 laty zaobserwowano poprawę wyglądu tkanki, wzmocnienie mięśni i ścięgien po aplikacji PDO. Zainspirowało to nowe zastosowanie nici wchłanialnych w medycynie etetycznej. Obecnie nici PDO stosowane są na całym świecie. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE.

Jak działają nici liftingujące „First Lift”?

Polidioksanon stymuluje fibroblasty w tkankach. Pobudza produkcję nowego kolagenu, który odpowiada za napięcie i jędrność skóry. Dochodzi również do syntezy włókien elastynowych zapewniających sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo zaobserwowano również syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Dzięki opisanym procesom skóra staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i lepiej nawilżona.

Cel zastosowania nici: odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie skóry, poprawa objętości i jędrności, lifting skóry.

Kiedy widać efekt?

Poprawa wyglądu widoczna jest już po założeniu nici. Jednakże pełnego efektu można się spodziewać nawet po miesiącach od zabiegu. Już po 10-14 dniach w wyniku procesów naprawczych dochodzi do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastynowych w tkance.Proces ten trwa przez następne 7-8 miesięcy. Efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat.

Jak przebiega zabieg?

Technika aplikacji nici opiera sie na znajomości przebiegu naturalnych linii napięcia skóry. Efekty pozabiegowe zbliżone sa do liftingu chirurgicznego. Zabieg jest bezinwazyjny i niemal bezbolesny. Leczony obszar znieczulany jest kremem znieczulającym. Czas zabiegu uzależniony jest od ilości zakładanych nici-od 0.5 do 1 godziny. Nić PDO umieszczona jest na sterylnej igle, którą wprowadza się śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo. Miejsce aplikacji zależy od efektów jakie chcemy osiągnąć. Śródskórne podanie stymuluje regenerację skóry, odmładza, napina, wygładza zmarszczki. Podanie do tkanki tłuszczowej podskórnej działa lipolitycznie. Podanie wzdłuż mięśnia np. marszczącego brwi powoduje jego osłabienie, relaksacje i wygładzenie rysów twarzy. Dodatkowo obserwowane jest działanie wzmacniające na obwisłe tkanki.

Gdzie aplikujemy nici?

Zaletą nici PDO jest szerokie zastosowanie we wszystkich okolicach ciała: w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, piersi, brzucha, pośladków i kończyn.

Nici liftingujace pdo w SzczecinieZastosowanie na twarzy:

Zastosowanie na ciele:

Przeciwskazania:

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który ocenia wskazania do zabiegu. Po zabiegu w miejscu nakłuć powstaje rumień wchłaniający się po kilku godzinach. Ewentualne siniaki wchłaniają się przez około 10 dni. Miejsc pozabiegowych nie należy masować. Przez kilka dni po zabiegu unikać przyjmowania leków przeciwkrzepliwych jak np. aspiryna. Duży wysiłek, alkohol w dniu zabiegu nie są wskazane. Następnego dnia można nałożyć makijaż. Zabieg nie wyłącza z aktywności zawodowej.

 

 

Nici PDO – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz