Zabiegi: Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, zajmującym się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych za pomocą działań zapobiegawczych, zorientowanych w dużej mierze na profilaktyce starzenia się skóry. A następnie w rekonstrukcji, mającej odtworzyć stan sprzed tego procesu.

Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak: blizny, zapadnięte policzki, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy i wiele innych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.

Swą popularność, dermatologia estetyczna zawdzięcza stosunkowo szybkim, bezpiecznym oraz nieinwazyjnym metodom poprawy jakości życia pacjentów. Ludzie, nie chcą już tylko cieszyć się dobrym zdrowiem, chcą przy tym również dobrze wyglądać.