Osocze bogatopłytkowe (Regeneris)

Zabieg regeneracyjny, zwany też wampirzym liftingiem

Osocze krwi w swym składzie zawiera dużą ilość czynników niezbędnych do funkcjonowania naszych komórek, są to np.: substancje odżywcze, witaminy, białka i elektrolity. Zaś płytki krwi i czynniki wzrostu zawarte w osoczu stanowią podstawowy element całego mechanizmu regeneracyjnego tkanek. Dzięki pobudzeniu procesów regeneracji, skóra staje się bardziej elastyczna, gładsza oraz odzyskuje młodzieńczą witalność.

Regeneris jest terapią autologiczną i nieimmunogenną, czyli w zabiegu wykorzystujemy wyłącznie materiał pozyskany z krwi pacjenta. Dlatego wykluczone zostaje jakiekolwiek ryzyko alergii, nietolerancji organizmu czy wystąpienia reakcji immunologicznej. Regeneris to produkt w pełni biokompatybilny.

Podczas zabiegu, w pozyskanym osoczu dochodzi do aktywacji płytek krwi. Te zaś wytwarzają czynniki wzrostu stymulujące wzrost fibroblastów i pobudzające go do produkcji kolagenu, wpływające na wzrost komórek mięśni gładkich i naczyń krwionośnych oraz aktywujące komórki macierzyste skóry.

Wskazania do zabiegu

Regeneris jest zabiegiem polecanym osobom, których skóra wymaga regeneracji i rewitalizacji oraz tym, u których wystąpiła reakcja alergiczna podczas zabiegów z innymi produktami (np. BTX-A, kwas hialuronowy).

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym zalecane jest w celu:

Wampirzy lifting, jako alternatywa

Wampirzy lifting to wyjątkowy zabieg, polegający na podawaniu pacjentom preparatu sporządzonego na podstawie ich własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu intensywnej regeneracji skóry i wypełnienia zmarszczek. Zabieg ten stanowi alternatywę dla osób, obawiających się m.in. nienaturalnego wyrazu/mimiki twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub nie zamierzają poddawać się operacji plastycznej.

Ważną informacją jest też to, że preparaty powstałe na bazie własnej krwi są biologicznie obojętne, dzięki czemu nie występuje ryzyko powstania na nie reakcji alergicznej.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań oraz omawia spodziewane efekty.

Następnie pobierana jest do specjalnych probówek niewielka (zależna od potrzeb) ilość krwi pacjenta. Probówki umieszczane są w wirówce na ok. 5 minut – w tym czasie następuje oddzielenie się erytrocytów i leukocytów od osocza. Po odwirowaniu, do bogatego w płytki krwi osocza lekarz dodaje specjalny odczynnik aktywujący – pobudzając do produkcji specyficznych czynników wzrostu. Po dodaniu odczynnika i aktywacji płytek krwi, osocze bogatopłytkowe jest już gotowe do przeprowadzenia zabiegu. W zależności od charakterystyki zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią metodę iniekcji.

Przebieg zabiegu Regeneris | Dermestetic Szczecin

Efekty po zabiegu

Regeneracja i rewitalizacja skóry zaczyna się już w drugiej dobie po zabiegu, jednak pierwsze widoczne efekty możemy oceniać dopiero po 10 – 14 dniach. W zależności od cech indywidualnych i oczekiwań pacjenta, w celu osiągnięcia zadowalających efektów, konieczne może okazać się powtórzenie zabiegu.

 

Efekty zabiegu Regeneris | Dermestetic w Szczecinie

 

Przeciwwskazania: ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (w tym aspiryny, polopiryny), choroby krwi i nowotwory.

Regeneris w skrócie: Pacjentowi podawany jest materiał autologiczny, a zatem nieimmunogenny, który prowadzi do uwolnienie głównych czynników wzrostu biorących udział w naprawie i regeneracji tkanek. W efekcie zabiegu dochodzi do poprawa mikrowaskularyzacji stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych, stymulacji wzrostu fibroblastów i produkcji kolagenu, przyspieszenia procesu gojenia ran, owrzodzeń i oparzeń.

 

 

Osocze bogatopłytkowe – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz