Peeling chemiczny w medycynie estetycznej

Leczenie trądziku, likwidacja przebarwień, redukcja blizn, świetna profilaktyka przeciwstarzeniowa

Peeling chemiczny jest zabiegiem stosowanym przez dermatologów od około 60 lat. Peeling (ang. peel oznacza złuszczać, obrać, otrzeć) oznacza złuszczenie naskórka lub naskórka i części skóry właściwej. Zabieg polega na nałożeniu na skórę danego związku lub mieszaniny związków o określonym stężeniu i na określony czas celem wywołania złuszczenia o określonej głębokości. W praktyce najczęściej stosowane są kwasy owocowe lub ich połączenia z innymi związkami ( kwasy owocowe- α- hydroksykwasy np. kwas glikolowy, β-hydroksykwasy np. kwas salicylowy, roztwór Jessnera, kwas trójchlorooctowy, retinol).

W zależności od głębokości złuszczania peelingi dzielimy na:

Peeling chemiczny SzczecinPowierzchowne:

Peelingi w SzczecinieŚredniogłębokie:

Głębokie:

Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

glykopeel peeling chemicznyWskazania do peelingów:

Przeciwskazania do peelingów:

Kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz. Dobiera on wspólnie z pacjentem rodzaj preparatu, jego stężenie, obszar oraz schemat leczenia. 2 tygodnie przed peelingiem zalecane jest stosowanie jednego z kremów zawierających kwasy AHA w stężeniu 8-10% lub hydroquinon- przygotowują one skórę do zabiegu poprzez obniżenie pH z 5,5 do 4,5, powodują, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny; dodatkowo wyłapana jest ewentualna nadwrażliwość na kwas używany w peelingu.

Na tydzień przed peelingiem nie stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu

Przebieg zabiegu – Zabieg trwa kilka minut- po uprzednim odkażeniu na leczoną skórę nakłada się za pomocą pędzelka lub specjalnego aplikatora dany kwas. Po kilku minutach preparat neutralizuje się i zabezpiecza skórę przed wtórnym nadkażeniem. Miejsca delikatne, tj. okolice oczu i ust zabezpiecza się smarując je wazeliną.

 

leczenie blizn

Peelingi chemiczne stosowane w gabinecie:

 

Peelingi medyczne – cena zabiegu

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz