Melan:off (Peeling chemiczny)
Melan:off to trzystopniowy zabieg zalecany w przypadku usuwania wszelkiego typu przebarwień na skórze, gwarantujący szybkie i prawie całkowite ich usunięcie. Jest nowoczesną i przede wszystkim bezpieczniejszą alternatywą dla Cosmelanu, gdyż nie zawiera w swym składzie hydrochinonu (hydrochinon może powodować podrażnienia skóry, alergie i przebarwienia pozapalne). Oprócz usuwania efektów zaburzeń powstawania barwnika w skórze (melanogeneza), wpływa również na poszczególne etapy całego procesu, łącznie z hamowaniem powstawania samego barwnika (melaniny). Dodatkowo, zabieg z wykorzystaniem Melan:Off reguluje proces rogowacenia (keratynizacji) naskórka, tym samym pozbywamy się skuteczniej nadmiaru zawartej w skórze melaniny.
Skuteczności zabiegu gwarantuje doskonała kombinacja składników aktywnych o właściwościach wybielających i antyoksydacyjnych odpowiedzialnych za nie tylko pobudzenie naskórka do zwiększonego złuszczania się i w efekcie poprawę jędrności skóry, lecz przede wszystkim, za rozjaśnienie przebarwień oraz wyrównanie kolorytu skóry. Natomiast zawarte w preparatach filtry słoneczne, chronią ją przed ich nawrotem.
Melan:off whitening peel można zastosować do usuwania przebarwień wszelkiego typu, a zawdzięcza to szczególnym właściwościom wybielającym, chelatującym oraz keratolitycznym.
Trzystopniowy przebieg zabiegu Melan:off
1. Przygotowanie do zabiegu polega na usunięciu martwych komórek z powierzchni skóry – naskórka, w celu zapewnienia substancjom aktywnym możliwości jej głębszej penetracji. W tym etapie wykorzystywane są:
- kwas azelainowy – inhibitor tyrozynazy, który wpływa na przebieg melanogenezy i tym samym hamuje powstawanie przebarwień. Działa także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Reguluje również proces keratynizacji, co zapobiega powstawaniu zaskórników.
- kwas salicylowy – oprócz stymulacji odnowy skóry, posiada także właściwości złuszczające naskórek. Ponadto działa przeciwzapalnie i wspomaga gojenie się podrażnień i wyprysków na skórze. Dzięki swoim właściwościom, przenika też przez warstwę łojową skóry i zapewnia głębokie oczyszczanie skóry.
- allantoina – substancja o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i regenerującym. M.in. pobudza podział komórkowy, co przyśpiesza gojenie się naskórka, mniejsza zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry.
2. Depigmentacja – dzięki aktywacji mechanizmów wpływających na produkcje melaniny i integralność melanocytów, maska Melan:off intensive mask działa rozjaśniająco na plamy pigmentacyjne. Składniki zawarte w masce, mają kilka zadań:
- działanie depigmentacyjne – hamowana jest produkcja melaniny, a odpowiedzialne są za to: kwas azaleinowy, kwas kojowy, alfa arbutyna i butylresorcinol
- działanie złuszczające naskórek a wraz z nim, usuwane są nadmiary melaniny znajdującej się na powierzchni skóry.
- działanie antyoksydacyjne i rewitalizujące – dzięki zawartości m.in. DMAE i witamin C,E, B3 oraz palmitynianu retinolu hamowne jest powstawanie kolagenu i elastyny, co poprawia nawilżenie i jędrność skóry.
- działanie łagodzące – maska melan:off zawiera również ekstrakty roślin, które działają łagodząco, regenerująco i nawilżająco.
3. Krem podtrzymujący – niestety zahamowane podczas zabiegu wydzielanie tyrozynazy jest tymczasowe, dlatego w celu utrzymania efektu, konieczne jest stosowanie specjalnego kremu podtrzymującego efekt depigmentacji. Krem Melan:off maintenace cream posiada dwie zasadnicze grupy działania: depigmentacyjne, złuszczające i antyoksydacyjne oraz ochronne (zawiera wyjątkowo skuteczne filtry słoneczne).
Kiedy widać pierwsze efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?
Widoczna poprawa i rozjaśnienie przebarwień następuje już po pierwszym tygodniu od zabiegu, jednak ostateczny efekt widać dopiero po około miesiącu. Należy także pamiętać o systematycznym stosowaniu kremu podtrzymującego przez co najmniej 3 kolejne miesiące. W przeciwnym razie, może wystąpić nawrót przebarwień a terapię będzie trzeba zacząć od nowa.
PRODUKT AKTUALNIE NIEDOSTĘPNY
Absolwentka Wydziału Lekarskiego PAM w Szczecinie (obecnie PUM). Uzyskała w 2005 r. dyplom lekarza medycyny z wyróżnieniem. Od 2007 r. pracuje nieprzerwanie, jako lekarz medycyny estetycznej i specjalista dermatolog. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczka licznych szkoleń, kursów i konferencji poświęconych dermatologii-wenerologii, dermatologii estetycznej i laseroterapii.