Laserowe zamykanie naczynek (pajączków)

Usuwanie popękanych naczynek na twarzy i nogach

Rozszerzone naczynka krwionośne, zwłaszcza te w widocznych miejscach ( na twarzy i na nogach ) są często przyczyną obniżonego poczucia atrakcyjności. U wielu osób rzutują one na całokształt życia zarówno osobistego, jak i zawodowego. Ich występowanie nie zależy od wieku i płci, a co gorsze, problem z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi ma coraz więcej osób. W większym stopniu narażone są na nie osoby o skórze naczyniowej, u których występuje rumień napadowy (np. pod wpływem stresu, zawstydzenia).

Kolor i wielkość rozszerzonego naczynka (teleangiektazji) zależy od jego pochodzenia. Jeżeli powstało z części tętniczej układu naczyń włosowatych zazwyczaj jest małe i czerwone. Jeżeli natomiast teleangiektazja powstała w wyniku rozszerzenia unaczynienia żylnego – jest większa i przeważnie fioletowo-niebieska.

Zamykanie rozszerzonych i pękających naczynekNajczęściej podawanymi przyczynami powstawania teleangiektazji są:

Bardzo często rozszerzone naczynka występują w skupiskach ( rzadziej pojedynczo ). Natomiast duża ich koncentracja na małej powierzchni potrafi wytworzyć trwały „rumień”. Profilaktyka i leczenie teleangiektazji są wysoce istotne, gdyż nieleczone w połączeniu z utrwalającym się rumieniem mogą prowadzić do powstania trądziku różowatego.

Na czym polega zabieg laserowego zamykania rozszerzonych naczyń?

Neodymowo–yagowy laser Lyra emituje światło, które wpływa na żywe tkanki. Jego spolaryzowana wiązka światła ma ściśle określone parametry (długość fali i moc), dzięki czemu jest zdolna do penetracji skóry i oddziaływania wyłącznie na konkretne tkanki – w tym przypadku, na barwnik krwi – hemoglobinę. Dochodzi do „ścięcia się” krwi a tym samym zamknięcia naczynia krwionośnego. Cała procedura jest wolna od ryzyka infekcji i powikłań.

Podczas zabiegu odczuwane może być delikatne pieczenie i kłucie w czasie generowania impulsu z głowicy. Jednak uczucie to jest prawie całkowicie i natychmiastowo równoważone poprzez system chłodzący znajdujący się na końcówce lasera, który osiąga temperaturę zbliżoną do 0oC.

Zamykanie rozszerzonych i pękających naczynek za pomocą IPLa Cellec

O ile IPL w rzeczywistości nie jest laserem (emituje wiązkę światła widzialnego), mimo tego przy użyciu odpowiednich filtrów odcinających, dobraniu długości fali i czasu trwania impulsu, może zostać wykorzystany do usunięcia tzw. „pajączków na nogach i twarzy”. W trakcie zabiegu, podobnie jak w przypadku lasera, wiązka światła z IPLa pochłaniana jest przez barwnik krwi – hemoglobinę. Dochodzi do „ścięcia się” krwi i zamknięcia się naczynia krwionośnego. Po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk.

 

Zamykanie rozszerzonych naczynek – cena zabiegu

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz