Peeling chemiczny w leczeniu trądziku

Skuteczna metoda leczenia trądziku u dorosłych

Swoją popularność w dermatologii peelingi chemiczne zdobyły dzięki dobrym wynikom terapeutycznym oraz prostej aplikacji. Zalecane są zwłaszcza dla osób z tłustą cerą skłonną do trądziku oraz w leczeniu trądziku pospolitego. Natomiast wśród pacjentów swoje uznanie zawdzięczają głównie stosunkowo niskiej cenie zabiegów i zadowalającym efektom leczenia.

Przyczyny trądziku

Przyczyny trądzikuSamo schorzenie wywołane jest przez kilka nakładających się mechanizmów m.in.: zaburzenie wydzielania łojotoku, różnicowania nabłonka mieszków włosowych oraz proliferacji keratynocytów. Wszystko to prowadzi do blokowania się ujść mieszków włosowych (zmiany niezapalne) i stwarza doskonałe warunki do rozwoju mikroorganizmów (zmiany zapalne). Wspomnieć jednak należy, że wszystkie zmiany niezapalne i zapalne rozpoczynają się w ten sam sposób – jako małe zaskórniki, dlatego ważnym jest by zapobiegać ich powstawaniu.

Jak działają peelingi chemiczne?

głębokość peelinguLeczenie trądziku przebiega najczęściej za pomocą środków farmakologicznych. Zalecane jest połączenie ich z powierzchownymi peelingami chemicznymi (kwas pirogronowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas migdałowy). Jednak po zakończeniu leczenia również należy poddawać się zabiegom z zastosowaniem peelingów chemicznych, w celach podtrzymania uzyskanego efektu.

Główna zasada działania peelingów chemicznych polega na eksfoliacji naskórka (złuszczania) i działaniu przeciwzapalnym – nie tworzą się zmiany zapalne na skórze. Poza tym, usuwając warstwę rogową skóry, zwiększamy penetrację – wchłanianie stosowanych miejscowo leków i kosmetyków leczniczych.

Skuteczność działania peelingów chemicznych

Oprócz złuszczania naskórka i działania przeciwzapalnego, peelingi chemiczne mają jeszcze jedną ważną cechę – działają komedolitycznie (rozpuszczają zaskórniki). A więc działają bezpośrednio na przyczynę powstawania trądziku i nie dopuszczają do blokowania się ujść mieszków włosowych oraz gromadzenia się w nich łoju.

Zalecane peelingi chemiczne:

Dodatkowe korzyści stosowania peelingów chemicznych

Oprócz znacznej redukcji trądziku peelingi chemiczne (lekarskie) przynoszą dodatkowe korzyści skórze. Zmniejszają wydzielanie łoju – zalecane dla cery tłustej, zamykają pory i redukują ilość melaniny – rozjaśniają przebarwienia.

 

Jednakże należy pamiętać, że aktywny trądzik jest chorobą skóry, a skutecznym jego leczeniem powinien zająć się lekarz dermatolog.

Leczenie trądziku – cena zabiegu

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz