Depilacja laserowa

Zabieg laserowego usuwania owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia jest skuteczne zarówno przy usuwaniu owłosienia na twarzy, jak i na ciele. Określone miejsca na ciele obejmują górną wargę, pachy, nogi, plecy, ramiona, podbródek, policzki i inne obszary twarzy zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Najczęściej leczonym obszarem są włosy na twarzy u kobiet, szczególnie podbródek i górna warga. Zaś pozbywanie się ich domowymi sposobami, może być mało skuteczne, kłopotliwe oraz może również zajmować dużo czasu.

Laserowe usuwanie włosów jest bardziej skuteczne w przypadku jaśniejszych odcieni skóry i ciemniejszych włosów. Większy kontrast między kolorem skóry a kolorem włosów zapewni najbardziej zadowalające wyniki. Ciemne włosy pochłaniają więcej energii lasera, dzięki czemu szybciej i skuteczniej reagują na zabieg. Jaśniejsze włosy lub ciemniejsza skóra nie zawierają odpowiedniego rodzaju melaniny (eumelaniny), na którą celuje laser, co oznacza, że ​​laserowe usuwanie włosów może być mniej skuteczne.

Pacjenci z ciemniejszymi odcieniami skóry stanowią większe wyzwanie dla lekarza medycyny estetycznej, ponieważ musimy bardzo uważać, aby chronić skórę przed powstawaniem pęcherzy i blizn. Melanina w skórze pochłania energię świetlną lasera, który wytwarza ciepło. W takim przypadku, lekarz użyje lasera o najdłuższej długości fali, ponieważ melanina jest zaprojektowana do pochłaniania krótkich fal światła, takich jak światło UV. Zdolność melaniny do pochłaniania światła maleje wraz ze wzrostem długości fali. To zmniejsza ryzyko zabiegu na ciemniejszej skórze. Lekarz może również manipulować czasem trwania impulsu, czyli jak długo światło pozostaje włączone podczas leczenia.

Leczenie pacjentów o ciemniejszej skórze wymaga większej umiejętności, doświadczenia i wiedzy na temat laserowego usuwania owłosienia.

depilacja laserowa Szczecin

Zabieg usuwania owłosienia laserem

Aby przygotować się do depilacji laserowej, pacjenci powinni unikać wszelkich innych metod usuwania włosów, takich jak woskowanie, wyrywanie lub kremy czy woski do usuwania włosów przez 6 tygodni przed zabiegiem. Pacjenci powinni także unikać ekspozycji na słońce, co zmniejsza skuteczność depilacji laserowej i może powodować komplikacje.

Przed zabiegiem, nastąpi ogólna kontrola skóry, a niewielki obszar zostanie wystawiony na działanie światła laserowego. Oprócz zapewnienia, że ​​nie wystąpią żadne niepożądane reakcje, daje nam to również możliwość dostosowania ustawień urządzenia do osobistych wymagań. Obszar zostanie oczyszczony a jeżeli pacjent ma tatuaże lub pieprzyki w tym obszarze, zostaną one osłonięte przed włączeniem lasera. Po przygotowaniu urządzenia laserowego aktywna głowica lasera przesuwana jest po skórze. Umiejętnie wykonany zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny.

Laser emituje delikatne impulsy energii, które przechodzą przez skórę do mieszka włosowego. Energia z lasera dociera do podstawy mieszka włosowego za pomocą melaniny jako „przewodnika”, gdzie rozprasza się jako energia cieplna. Uszkadza to podstawę mieszka włosowego, uniemożliwiając mu tak szybkie wytwarzanie włosów. Tempo wzrostu włosów zmniejsza się wraz ze wzrostem liczby zabiegów.

Depilacja laserowa dostarcza energię, która jest absorbowana przez włosy i przekształcana w ciepło, które niszczy mieszki włosowe u ich nasady w ułamku sekundy.

Po kilku zabiegach włosy nie odrastają, ponieważ cebulka nie będzie w stanie wytworzyć keratyny, struktury włosów. To sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby włosy odrosły.

Po zabiegu skóra może wydawać się lekko obolała lub zaczerwieniona. Lekarz zastosuje chłodzący żel, a wszelkie zaczerwienienia wkrótce znikną. Pacjent może natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Co warto jeszcze wiedzieć, na temat laserowego usuwania włosów

Kluczem do optymalnych rezultatów laserowego usuwania owłosienia jest możliwość dostosowania szerokości impulsu, aby mógł przejść przez cienką warstwę skóry i dotrzeć do głębokich mieszków włosowych.

Oprócz lasera wymagającego melaniny, włosy muszą również znajdować się na pewnym etapie cyklu wzrostu, aby zabieg był skuteczny. Cykl ten nazywany jest „aktywną fazą wzrostu” lub anagenem i ma miejsce wtedy, gdy włosy są połączone z podstawą mieszków włosowych. To połączenie zapewnia bezpośrednią ścieżkę rozproszenia energii lasera w miejscu, w którym włosy powstają – u podstawy mieszków włosowych.

Konieczne będą liczne zabiegi, ponieważ nie każde włosy znajdują się w tej fazie jednocześnie na ciele. Jest to określane jako „faza spoczynku” lub telogen.

Po zabiegu depilacji laserowej pacjent może natychmiast powrócić do normalnej aktywności, jednak zaleca się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej na obszarach poddanych działaniu promieni słonecznych. Ekspozycję na słońce należy zminimalizować przed i po zabiegu depilacji laserowej.

Przed depilacją laserową należy unikać opalania. Aby laserowe usuwanie owłosienia było skuteczne, należy również pozostawić niewielki zarost. Dlatego pacjent nie powinien golić leczonych miejsc przez około 3 dni przed zabiegiem. Powinny także unikać woskowania, pincety lub bybarwiania tych obszarów na kilka tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej.

Pacjenci poddawani zabiegom laserowego usuwania owłosienia z twarzy powinni mieć depilację laserową co 4 tygodnie, a owłosienia na ciele co 6 tygodni. Zasadniczo zalecamy, aby pacjenci mieli od 2 do 6 sesji, aby osiągnąć optymalne wyniki. Każde leczenie może trwać od 15 minut do ponad godziny, w zależności od wielkości i obszaru leczenia. Obszar może być czerwony z lekko podniesioną wysypką do 24 godzin po zabiegu.

W porównaniu z bólem spowodowanym woskowaniem lub innym mechanicznym usuwaniem włosów, większość pacjentów twierdzi, że metoda laserowa była stosunkowo bezbolesna. Wielu pacjentów opisuje leczenie jako mrowienie lub lekkie pieczenie. Zazwyczaj większość pacjentów toleruje laserowe usuwanie włosów bez jakiegokolwiek rodzaju środków znieczulających.

Po zabiegu pacjenci powinni unikać stymulacji cieplnej, takiej jak gorące kąpiele lub prysznice, sauny i para wodna, aby zapobiec powstawaniu siniaków. Należy również unikać rygorystycznych ćwiczeń i pływania przez dwa dni, ponieważ chemikalia w wodzie mogą powodować podrażnienia.

 

Możliwe efekty uboczne depilacji laserowej

Pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z możliwych skutków ubocznych, nawet jeśli występują bardzo rzadko, gdy leczenie wykonuje profesjonalny, doświadczony lekarz. Możliwe działania niepożądane obejmują: pęcherze i bardzo rzadko blizny lub infekcje. Istnieje również możliwość odbarwienia skóry po zabiegu depilacji laserowej, jednak jeśli tak się stanie, większość zmian koloru skóry z czasem zniknie. Te same efekty mogą wystąpić również w przypadku elektrolizy, a nawet golenia lub woskowania.

 

Usuwanie owłosienia (IPL)Cena [PLN]
Baki200 Panie
300 Panowie
Policzki300 Panie
400 Panowie
Warga górna200 Panie
400 Panowie
Broda250 Panie
250 - 400 Panowie
Cała twarz400 Panie
500 Panowie

 

Depilacja laserowa – cena

 

 

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz