Laserowe usuwanie blizn

Wiele osób ma blizny, które chciało by usunąć. Blizny po operacji, usunięciu tatuażu, potrądzikowe lub pourazowe. Często w miejscach, które niekorzystnie wpływają na nasz wygląd, a tym samym i samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że stopień redukcji czy całkowite usunięcie blizny zależy wyłącznie od konkretnego przypadku.

Jak powstają blizny?

usuwanie blizn szczecinBlizna jest następstwem uszkodzenia skóry właściwej i dalszego, naturalnego procesu gojenia. Powstały ubytek zostaje zastąpiony poprzez dobrze ukrwioną tkankę łączną, w której włókna kolagenowe, w początkowej fazie gojenia, ułożone są przypadkowo.

Blizny przerostowe i keloidy (bliznowiec) – kiedy ilość nowo powstałej tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki uszkodzonej – taka blizna z czasem ulega stwardnieniu. Natomiast skłonność do powstawania blizn tego rodzaju jest cechą dziedziczną.

Leczenie blizn przerostowych

Przy tym rodzaju blizn, musimy doprowadzić do zaniku nadmiaru przerośniętej tkanki. W leczeniu wykorzystywane są iniekcję sterydów w miejscu przerostu skóry oraz spłycenie blizny za pomocą lasera.

laserowe usuwanie blizn SzczecinBlizny zanikowe (atroficzne) – związane są z niewystarczającą produkcją nowej tkanki, wynikającą z zaburzonego procesu gojenia się skóry. Najczęściej powstają po przebytym trądziku, ospie wietrznej lub przy niewłaściwym leczeniu sterydami. Podczas przebiegu stanu zapalnego, miejscowo uszkodzona (zniszczona) zostaje tkanka łączna. Blizny zanikowe są zazwyczaj okrągłe i nieznacznie wgłębione.

Leczenie blizn zanikowych

By skutecznie zredukować lub usunąć blizny, należy wykorzystać w leczeniu dwa naturalnie występujące w skórze procesy: a) konieczne jest złuszczenie starego naskórka, b) należy pobudzić komórki do odnowy skóry. Najskuteczniejszym zabiegiem okazuje się być laserowe usuwanie blizny, gdyż w porównaniu do dermabrazji, jest stosunkowo komfortowy, bezpieczny i nie wymaga tak długiego okresu rekonwalescencji.

Inne metody usuwania blizn: mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi medyczne.

 

 

Usuwanie blizn – cena

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz