Usuwanie cellulitu tzw. „pomarańczowej skórki”

Najskuteczniejszym zabiegiem jest mezoterapia antycellulitowa

Słowo „cellulit” nie jest jednostką chorobową z medycznego punktu widzenia. Nazwa ta została stworzona na potrzeby marketingowe. Jest to stan fizjologiczno-anatomiczny, który ze względu na budowę ciała – płeć, występuje przeważnie u kobiet. Nasila i uwidacznia się zazwyczaj z wiekiem wraz z ubywaniem włókien kolagenowych i utratą jędrności przez skórę, jednak i to nie stanowi reguły, gdyż jego występowanie możemy zauważyć również u 20-latek, osób wysportowanych i szczupłych.

wystepowanie cellulitu u kobietWg badań zmiany na skórze, określane często jako grudkowo-wyboiste (tzw. cellulit), posiada około 90% kobiet. Jak dotąd podaje się dwie przyczyny powstawania cellulitu – uwarunkowanie genetyczne i/lub podłoże hormonalne, nie wykluczone jest także, że jego powstawaniu lub rozwijaniu się sprzyja pewien styl życia. Bardzo często wiąże się też z przerostem tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała – udach, ale także i na brzuchu oraz ramionach.

Z dotychczasowych badań wynika, że fakt zwiększonego występowania cellulitu u kobiet wynika ze struktury w układzie włókien tkanki łącznej – mężczyźni mają gęściejszą strukturę włókien niż kobiety. Badania medyczne wykazały, że nie ma powiązania pomiędzy zaburzeniami w mikrokrążeniu, odkładaniem się toksycznych produktów przemiany materii i innymi powszechnie posądzanymi czynnikami a powstawaniem cellulitu.

Usuwanie cellulitu - gabinet w SzczecinieMożemy więc wywnioskować, że wszelkiego rodzaju masaże, diety, elektrostymulacje czy inne szeroko reklamowane „magiczne” sposoby walki z nim, z pewnością nie przeniosą długotrwałych efektów.

 

 

 

Co ma wpływ na występowanie cellulitu?

Płeć – występuje u około 90% kobiet i 2% mężczyzn – uzależniony jest prawdopodobnie od ilości żeńskich hormonów płciowych (tabletki antykoncepcyjne nasilają go) oraz od ilości adipocytów – komórek tłuszczowych w ciele (kobiety mają ich nawet dwa razy więcej niż mężczyźni). Również ułożenie przegród zrazików tłuszczowych – u mężczyzn rozmieszczone są skośnie, u kobiet pionowo przez co rozrastają się w głąb skóry dając efekt tzw. skórki pomarańcza.

Wiek – u kobiet zmiany o charakterze lipodystrofii (zanik miejscowy tkanki tłuszczowej), pojawiają się intensywniej i dużo wcześniej, a nasilają się z wiekiem.

Budowa ciała – u osób z wrodzoną predyspozycją do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej, zmiany o charakterze lipodystrofii typu kobiecego występują częściej. Typ sylwetki również ma wpływ na skłonność do powstawania cellulitu: osoby wysokie i szczupłe są bardziej odporne na jego powstawanie, osoby niskie i przysadziste – mniej.

stopnie zaawansowania cellulitu

Redukcja i usuwanie cellulitu

Zabiegi medycyny estetycznej związane z usuwaniem cellulitu, a poprawniej redukcją efektów jego naturalnego występowania mogą przybierać kilka postaci. Najkorzystniejszą z nich jest przywrócenie skórze odpowiedniej jędrności i witalności. Oprócz zalecanych w tym celu ćwiczeń fizycznych, należy też zadbać o odpowiednią rewitalizację skóry. Najskuteczniejszym i dającym najlepsze efekty zabiegiem usuwania cellulitu jest mezoterapia, gdyż niezbędne substancje odżywcze podawane są bezpośrednio do komórek. W tzw. „koktajlach” do mezoterapii znajdują się substancje skłaniające komórki tłuszczowe do wzmożonych procesów lipolizy – rozkładania tłuszczu. Dodatkowo lekarz, by nakierować zabieg mezoterapii na intensywniejszą redukcję cellulitu, możę do składu koktajli dodać inne i/lub większe dawki substancji pobudzających lipolizę w komórkach.

 

usuwanie cellulitu szczecin

 

Usuwanie cellulitu – cena zabiegu

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz