Mikrodermabrazja (bezdotykowa i bezbolesna)

Bezdotykowa abrazja naskórka (Hydradermabrazja)

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznego złuszczania naskórka. W przypadku niektórych pacjentów stanowi alternatywę dla chemicznego złuszczania za pomocą peelingów. Zabieg wykonywany jest za pomocą materiałów ściernych takich jak korund czy diament lub specjalnych aparatów np. Jet Peel 3, które czynią zabieg wyjątkowo komfortowym i całkowicie bezbolesnym. Mikrodermabrazja tradycyjna polega na ścieraniu kolejnych mikrowarstw naskórka bez naruszania splotów naczyniowych warstwy brodawkowatej skóry właściwej, stąd zabieg ten jest bezkrwawy. W metodzie tej stosuje się aparat składający się z kompresora, pompy ssącej oraz dwóch rurek uchodzących do głowicy zaopatrzonej w wymienną końcówkę. Końcówki stykające się ze skórą pacjenta wymieniane są po każdym zabiegu i sterylizowane.

Głębokość mikrodermabrazji zależy od:

Parametry te jak również częstotliwość i liczba zabiegów dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabiegi mechanicznego złuszczania można wykonywać w odstępach 7-14 dniowych lub dłuższych. Cykl zabiegów to 3-10x. W celu podtrzymania uzyskanych efektów warto ponawiać pojedynczy zabieg raz w miesiącu lub całe cykle zabiegowe co 3-6 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu – dezynfekcja skóry. Czas trwania zabiegu zależy od leczonej okolicy – 20-30 min.

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji nakłada się na skórę substancje rewitalizujące i nawilżające z uwagi na ich lepsze wchłanianie. Przeciwwskazane jest opalanie się (również w solarium) aby zapobiec powstawaniu przebarwień. Zalecane jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wysokim faktorze. Nie zaleca się korzystania z basenu w ciągu tygodnia po zabiegu. W okresie jesienno-zimowym zalecane jest stosowanie kremów chroniących przed wiatrem i mrozem.

Technika zabiegu mikrodermabrazji bezdotykowej

Jet Peel 3 ® to nowoczesna metoda odmładzania skóry. Polega na usuwaniu kolejnych warstw naskórka /naskórka i skóry za pomocą strumienia soli fizjologicznej i powietrza poruszających się z dwukrotną prędkością dźwięku.

Zabieg jest bardzo komfortową dla pacjenta, bezbolesną i bezpieczną metodą hydradermabrazji. Dysza aparatu nie dotyka leczonej skóry. Jet Peel 3 poprawia krążenie i odpływ chłonki z leczonej okolicy. Może stanowić uzupełnienie innych terapii odmładzających np. mezoterapii, mezoliftu czy zabiegów laserowych.

Zabieg jest nieinwazyjny, nie wyłącza pacjenta z codziennego życia. Po zabiegu może wystąpić uczucie gorąca, pieczenie oraz zaczerwienienie skóry. Objawy utrzymują się 1 dobę. Rzadko w miejscach najgłębiej złuszczonych pojawiają się strupki. Po 2-3 dniach można zauważyć niewielkie złuszczanie powierzchni skóry.

Efekty zabiegu to:

Wskazania do zabiegu:

 

mikrodermabrazja gabinet Szczecin

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

Zalecana jest terapia łączenia kilku zabiegów:

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz