Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen)


Warning: Undefined array key 0 in /home/klient.dhosting.pl/prostecki/dermestetic.pl/public_html/wp-content/themes/dermestetic/functions.php on line 216

Mikromezoterapia (Szczecin)

Mezoterapia mikroigłowa, wykonywana urządzeniem Dermapen, to zabieg polegający na stymulacji skóry za pomocą kilkunastu mikroigiełek. Mikrouszkodzenia skóry pobudzają ją do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny. W tym zabiegu wykorzystujemy naturalną zdolność organizmu do fizjologicznej naprawy skóry. Dodatkowo, tak przygotowana skóra posiada dużo większą przepuszczalność dla nakładanych na nią specjalnych koktajli.

Jak przebiega zabieg Dermapen

Sam zabieg trwa 15 – 30 minut. Jednak na tyle samo czasu, bezpośrednio przed nim nakładany jest na leczoną okolicę krem znieczulający. Następnie lekarz nakłada jednorazową głowicę z kilkunastoma mikroigiełkami i w zależności od leczonego miejsca, ustawia wymaganą głębokość zabiegu. Może to być 0,5 mm dla delikatnej skóry wokół oczu, albo nawet 2 mm, gdy leczymy rozstępy lub blizny. Następnie skóra jest nakłuwana za pomocą mikroigieł z częstotliwością od 25 do 90 razy na sekundę.

dermapen działanie i efekty

Skóra po zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Trzeba się liczyć z tym, że skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona nawet przez kilka następnych dni. Dlatego lekarz stosuje krem nawilżająco-łagodzący, aby zmniejszyć obrzęk i rumień, których nie da się niestety uniknąć przy tym zabiegu. Przez następne kilka dni, zaleca się ostrożne używanie wszelkich kosmetyków do pielęgnacji, ponieważ leczona okolica jest jeszcze wrażliwa na podrażnienia. Nie zaleca się też wystawiać leczonego miejsca przez około tydzień po zabiegu na silne promieniowanie słoneczne. W pogodne dni, warto profilaktycznie używać przez kilka dni kremu z silniejszym filtrem UV.

Jak często powtarzać zabieg Dermapen?

To kwestia indywidualna, dlatego częstotliwość i zakres zabiegu dobierze u nas lekarz wykonujący zabieg. Zazwyczaj rekomenduje się od 2 do 6 zabiegów, w odstępach ok. 3 – 6 tygodni. Jedna wszystko zależy od skóry pacjenta i od problemu, z którym przychodzi.

 

Mezoterapia mikroigłowa (Szczecin) zalety zabiegu:

Zastosowanie mezoterapii Dermapen

Mikronakłucia skóry w połączeniu z podaniem na nią odpowiednich preparatów i substancji aktywnych mają szeroki zakres zastosowań:

 

 

 

dermapen Szczecin efekty

 

Mezoterapia mikroigłowa – cena

 

 

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz