Rewitalizacja dłoni (grzbietów rąk)
Odmładzanie i rewitalizacja skóry dłoni
Dłonie to ta część naszego ciała, która narażona jest bezustannie na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, środków chemicznych (detergentów) czy chociażby brudem i kurzem. Stąd skóra na dłoniach bardzo szybko wysycha, jest popękana i spierzchnięta. Wszystko to powoduje, że skóra na dłoniach, szybciej niż na pozostałych częściach ciała, traci swą elastyczność i napięcie, przez co po prostu szybciej się starzeje.
Najczęstszymi objawami, przy których zaleca się skorzystanie z zabiegów rewitalizujących dłonie są: suchość i ich szorstkość, prześwitujące żyły i ścięgna, zmiana kolorytu (w tym przebarwienia na dłoniach), rogowacenie słoneczne.
Zabiegi odmładzające na dłonie
Obecnie w medycynie estetycznej istnieje duży wachlarz zabiegów, za pomocą których możemy wzmocnić skórę, zwiększy jej napięcie, pogrubić ją czy nadać ponownie jędrności i elastyczności. Możliwe jest także usunięcie nawet wieloletnich przebarwień czy np. za pomocą odpowiednich terapii, zmniejszenie widoczności prześwitujących żył i ścięgien.
Do najskuteczniejszych metod rewitalizacji dłoni należy:
- zabiegi kwasem hialuronowym,
- mezoterapia igłowa,
- osocze bogatopłytkowe,
- fibryna bogatopłytkowa,
- peelingi medyczne,
- zabiegi frakcyjne laserem CO2,
- wypełnianie hydroksyapatytem wapnia.
Jednakże mechanizm działania powyższych zabiegów jest różny, a w wybór odpowiedniego omawiany jest na konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Mimo to, wszystkie te zabiegi mają na celu poprawienie napięcia i ujędrnienie skóry na dłoniach poprzez przemodelowanie włókien kolagenowych i głęboką regenerację naskórka. Ponadto, oprócz stymulacji tkanek do produkcji nowego kolagenu, poprawione zostaje także ogólne ukrwienie skóry. Nie zapominajmy przecież, że dłonie stanowią naszą wizytówkę.
Efekty regeneracji dłoni
W zależności od przyczyny problemu, lekarz dobierze odpowiednią terapię. Stąd w zależności od jej wyboru, efekty zabiegu mogą być natychmiastowe lub konieczne będzie trochę na nie poczekać. I tak, efekty po zabiegu z wykorzystaniem wypełniaczy (kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia) i peelingów medycznych są widoczne praktycznie od razu. Natomiast na efekty po mezoterapii, osoczu i fibrynie bogatopłytkowych czy zabiegach laserowych musimy trochę poczekać.
Na utrzymanie się efektów po zabiegu rewitalizacji ma oczywiście wpływ rodzaj wykonanego zabiegu oraz nasze postępowanie po nim. Jednak przeważnie utrzymuje się od 4 do 18 miesięcy.