Cosmelan w leczeniu przebarwień (Peeling chemiczny)

Cosmelan zabieg w Szczecinie

Przebarwienia są powszechnym problemem wielu osób w różnym wieku. Powstają na skórze pod wpływem nadmiernego opalania się na słońcu i w solarium, w wyniku pewnych przemian hormonalnych na przykład w okresie ciąży czy też w trakcie terapii hormonalnej (np. leki antykoncepcyjne).

Cosmelan to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia przebarwień. Najskuteczniejsza a zarazem bardzo bezpieczna. Peeling ten działa nie tylko na objaw ale również na przyczynę przebarwień – blokuje enzym tyrozynazę. Enzym ten odgrywa kluczową rolę w procesie syntezy melaniny – barwnika fizjologicznie występującego w naszej skórze. W pewnych sytuacjach jednak dochodzi do zwiększonej produkcji i zagęszczenia melaniny co powoduje przebarwienia skórne.

Cosmelan zawiera szereg składników aktywnych jak: kwas kojowy, kwas azelainowy, kwas fitowy, arbutynę, retinol i witaminę C.

Poza działaniem depigmentującym Cosmelan reguluję wydzielanie łoju oraz zamyka pory stąd polecany jest w przypadku cery tłustej i mieszanej. Dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu a więc ma działanie odmładzające.

Dermamelan różni się od Cosmelanu wyższym stężeniem substancji aktywnych oraz zawartością kwasu salicylowego stąd poprawia wygląd skóry trądzikowej.

Wskazania do zabiegu:

  • melazma naskórkowa, skórna i mieszana
  • piegi
  • plamy starcze
  • przebarwienia pozapalne

Zabieg z Cosmelanem jest dwuetapowy:

  • Lekarz dermatolog nakłada maskę – Cosmelan 1 na uprzednio oczyszczoną i odtłuszczoną skórę.
  • Pacjent udaje się do domu i w zależności od zaleceń lekarskich zmywa twarz bieżącą wodą po 3 – 12 godzinach. Następnie kontynuuje leczenie kremem Cosmelan 2 przez kolejnych kilka miesięcy zgodnie z zaleceniami lekarza.

Skóra poprawia się już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. Ostateczne efekty widoczne są po miesiącu. Aby problem przebarwień nie powrócił należy kontynuować leczenie kremem Cosmelan 2. Podczas kuracji nie powinno się stosować innych środków wybielających i złuszczających. Leczenie można podjąć o każdej porze roku i w przypadku każdego fototypu skóry.

Podczas pierwszych dwóch dni po zabiegu może pojawić się rumień, uczucie pieczenia i napięcia. Dolegliwości te znacznie niweluje krem Hydra-Vital Factor K.

Cosmelan i Dermamelan w 98 % usuwają lub redukują nawet wieloletnie przebarwienia.

W przypadku ryzyka nawrotu przebarwień po zakończeniu leczenia, należy nakładać krem Cosmelan 2 po każdej ekspozycji słonecznej.