Laser CO2 frakcyjny

Zabiegi na twarz i ciało

Laser CO2 to urządzenie o najszerszym zastosowaniu w praktyce dermatologicznej i chirurgicznej. Emituje niewidzialne dla oka ludzkiego światło podczerwone o długości fali 10600 nm. Energia wiązki laserowej absorbowana jest przez wodę zawartą w ludzkim ciele.

Dzięki temu uwodnione tkanki poddane leczeniu ulegają odparowaniu z wytworzeniem niewielkiej strefy koagulacji. Zabieg z wykorzystaniem lasera CO2 jest bezkrwawy.

Używany przez nas laser Ceofrax 4000 wyposażony jest w funkcję Ultra Puls. Dzięki temu czas trwania jednego impulsu dochodzącego do skóry mierzony jest w ułamkach mikrosekundy a uszkodzenie termiczne tkanek otaczających leczoną powierzchnię jest minimalne. Dodatkowo dzięki systemowi frakcyjnemu CO2 wykonujemy zabiegi odmładzania skóry (zabiegi frakcyjne).

Zastosowanie wymienionych technologii pozwala na przyspieszenie procesu gojenia, znaczne ograniczenie bólu oraz redukcję ryzyka powstawania blizn, warunkuje szybki powrót chorego do codziennych obowiązków.

Wskazania do zabiegu:
usuwanie brodawki na skórze

Dodatkowe wskazania do zabiegu laserem CO2 frakcyjnym:

Czas trwania zabiegu laserowego zależy od leczonej okolicy – od kilku do 30 minut. Skóra powinna być oczyszczona, bez makijażu.

Znieczulenie – niektóre małe zabiegi nie wymagają znieczulenia; bardziej rozległe lub w miejscach delikatnych wymagają zastosowania kremu znieczulającego ( ok. 30-60 min przed zabiegiem) lub znieczulenia nasiękowego.

Małe zabiegi pozwalają na natychmiastowy powrót do aktywności życiowej; duże zabiegi szczególnie w obrębie twarzy wymagają parodniowego wyłączenia z aktywności zawodowej.

Postępowanie po zabiegu – nawilżanie leczonej okolicy, filtry o wysokim współczynniku fotoprotekcji. Rumień trzymuje się przez pierwsze 3-4 dni. W drugiej dobie po zabiegu można zastosować kosmetyki kamuflujące. Dokładniejszych informacji udziela lekarz kwalifikujący pacjenta do zabiegu.

Umów się do specjalisty

  • Rejestracja: (+48) 791 529 417
  • gabinet@dermestetic.pl
  • al. Powstańców Wielkopolskich 82/LU2, 70-110 Szczecin
  • lub wypełnij formularz