Laserowe usuwanie blizn zabiegi laserowe

Usuwanie blizn w Szczecinie

Wiele osób ma blizny, które chciało by usunąć. Blizny po operacji, usunięciu tatuażu, potrądzikowe lub pourazowe. Często w miejscach, które niekorzystnie wpływają na nasz wygląd, a tym samym i samopoczucie.


Jak powstają blizny?

Blizna jest następstwem uszkodzenia skóry właściwej i dalszego, naturalnego procesu gojenia. Powstały ubytek zostaje zastąpiony poprzez dobrze ukrwioną tkankę łączną, w której włókna kolagenowe, w początkowej fazie gojenia, ułożone są przypadkowo.


Blizny przerostowe i keloidy (bliznowiec) - kiedy ilość nowopowstałej tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki uszkodzonej - taka blizna z czasem ulega stwardnieniu. Natomiast skłonność do powstawania blizn tego rodzaju jest cechą dzidziczną.

Leczenie blizn przerostowych

Przy tym rodzaju blizn, musimy doprowadzić do zaniku nadmiaru przerośnietej tkanki. W leczeniu wykorzystywane są iniekcję sterydów w miejscu przerostu skóry oraz spłycenie blizny za pomocą lasera.


Laserowe usuwanie blizn Szczecin

Blizny zanikowe (atroficzne) - związane są z niewystarczajścą produkcją nowej tkanki, wynikającą z zaburzonego procesu gojenia się skóry. Najczęściej powstają po przebytym trądziku, ospie wietrznej lub przy niewłaściwym leczeniu sterydami. Podczas przebiegu stanu zapalnego, miejscowo uszkodzona (zniszczona) zostaje tkanka łączna. Blizny zanikowe są zazwyczaj okrągłe i nieznacznie wgłębione.

Leczenie blizn zanikowych

By skutecznie zredukować lub usunąć blizny, należy wykorzystać w leczeniu dwa naturalnie występujące w skórze procesy: a) konieczne jest złuszczenie starego naskórka, b) należy pobudzić komórki do odnowy skóry. Najskuteczniejszym zabiegiem okazuje się być laserowe usuwanie blizny, gdyż w porównaniu do dermabrazji, jest stosunkowo komfortowy, bezpieczny i nie wymaga tak długiego okresu rekonwalescencji.


Inne metody usuwania blizn: mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi medyczne.

« Zabiegi laserowe Zabiegi frakcyjne - cena »