Zabiegi anti-aging na każdy wiek

Zabiegi anti-aging na każdy wiek

Wiele osób uważa, że zabiegi anti-aging przeznaczone są głównie dla kobiet po 40-tce czy 50-tce. Jednak w sklepach kosmetycznych znaleźć można kremy i toniki przeznaczone dla kobiet w wieku 20+. Dlaczego?

Kluczem do odpowiedniej pielęgnacji skóry jest poznanie jej potrzeb. Nie chodzi tylko o Twój wiek, ale również o styl życia jaki prowadzisz, pracę, jaką wykonujesz na co dzień i ilość ruchu, każdego dnia. Oprócz codziennej pielęgnacji, musisz jeszcze zacząć odżywiać się zdrowo, gdyż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale jest to jeden z najczęstszych powodów, przez które skóra traci szybko blask i elastyczność. By utrzymać jej młody i gładki wygląd konieczne jest spożywanie wielu świeżych i sezonowych owoców oraz zielonych warzyw. Nie można również zapomnieć o piciu dużej ilości wody, ponieważ pomaga ona wypłukiwać toksyny z organizmu.

Dla kobiet po 20-tce

Kremy na noc i różne serum są po prostu za ciężkie dla młodej skóry. Dlatego kobiety po 20-tce nie powinny ich stosować, o ile nie mają problemów ze skórą. Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej trzymaj się z dala od wszelkich serum, ponieważ mogą one zwiększyć tłustość skóry i tym samym wzrośnie jej skłonność do powstawania stanów zapalnych (wyprysków). Jednak dla innych, istnieją różne marki, które oferują kremy anti-aging, które mogą być łatwo stosowane w ciągu dnia (nie nocą). Pamiętaj, że w tym wieku Twoja skóra jest w najlepszej fazie rozwoju, ponieważ gospodarka hormonalna po okresie dojrzewania już się unormowała, skóra jest zdrowa i produkuje duże ilości kolagenu.

Dla kobiet po 30-tce i 40-tce

Na początku tego przedziału wiekowego, zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki – zwłaszcza w okolicach kącików oczu i ust. Nie jest to jednak powód do paniki. Wiedz, że jest to etap w Twoim życiu, gdzie oznaki starzenia zaczynają się ujawniać naturalnie. Natomiast prawidłowa pielęgnacja skóry wraz z zdrową dietą zadbają o redukcję ​​zmarszczek, jednak nie ma co się łudzić, że znikną całkowicie. Dobre kremy na noc w tym wieku powinny być już stosowane co dziennie. By zadbać o prawidłowe odżywienie skóry w tym wieku, warto zastanowić się nad zabiegami estetycznymi, które uzupełnią niedobory. Chodzi tu o zabiegi typu: mezoterapia czy mezolift (zawierający dodatkowo kwas hialuronowy).

Po czterdziestce produkcja kolagenu jest już znacznie zredukowana a zmarszczki są już dobrze widoczne i żadna profilaktyka żywienia oraz zdrowy tryb życia niestety nie sprawią, że znikną. Natomiast wszelkie kremy na dzień i na noc nie przynoszą już Twojej skórze takich efektów jak kiedyś. W tym wieku, warto regularnie korzystać z zabiegów rewitalizujących skórę (mezoterapia, peelingi chemiczne)  czy redukujących zmarszczki (wypełnianie kwasem hialuronowym i/lub blokowanie ich powstawania za pomocą toksyny botulinowej).

Dla kobiet po 50-tce

W tym wieku niestety bez problemu można zauważyć utratę elastyczności i jędrności skóry. Jest to w dużej mierze spowodowane coraz mniejszą produkcją kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Jednak jednym z głównych problemów kobiet w wieku powyżej 50 lat są przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne, które powstały z biegiem lat przez narażanie skóry na szkodliwe działanie promieni UV. Także menopauza i związane z nią zmiany hormonalne nie jest obojętna dla skóry. Dlatego w tym wieku, przed podjęciem decyzji o korzystaniu z zabiegów estetycznych zaleca się odwiedzenie specjalisty dermatologa, aby ocenił stan skóry i doradził wybór właściwych sposobów jej pielęgnacji. Wśród nich z dużym prawdopodobieństwem znajdą się peelingi chemiczne, mezoterapia, mezolift i mezobotoks, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz mikrodermabrazja skóry. Jednak intensywność i kolejność zabiegów powinien doradzić lekarz.

 

Starzenie się skóry