Kwas hialuronowy – ile kosztuje i czym się różni od siebie

kwas hialuronowy cena zabieg Szczecin

Cena zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zależy w dużej mierze od tego, co chcemy zrobić i jaka ilość samego preparatu jest wymagana, by to osiągnąć. Dodatkowo, każdy z nas jest inny i do osiągnięcia tego samego efektu, w takim samym zabiegu u każdego, może być potrzebna inna ilość kwasu hialuronowego, więc i koszt będzie inny.

 

Kwas hialuronowy – cena zabiegu

Zakres cenowy w naszym gabinecie w Szczecinie na zabiegi, w których wykorzystuje się kwas hialuronowy, jako wypełniacz skóry, waha się zazwyczaj od 500 zł do 2000 zł. Wszystko zależy od tego, co chcemy zrobić i jak wygląda nasza skóra. A także od tego, jak dużo kwasu będzie trzeba wstrzyknąć.

Przykładowo, w przypadku powiększania ust, cena waha się w granicach od 600 zł (0,5 ml) do 1000 zł (1 ml), rzadko osiągając górną granicę. Ponieważ bardzo mało osób potrzebuje lub może sobie pozwolić, by w ich usta wstrzyknąć 1 ml kwasu hialuronowego. Przede wszystkim, liczy się ostateczny efekt zabiegu – usta mają wyglądać naturalnie i estetycznie.

W przypadku zabiegów, w których kwas hialuronowy jest tylko jednym z wielu podawanych w iniekcji składników, jak np. koktajle odżywczo – regenerujące, czyli mezoterapia igłowa, cena zaczyna się od 300 zł za jedną ampułkę preparatu. I tu również zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań pacjenta oraz okolicy, którą poddajemy zabiegowi.

 

Kwas hialuronowy to nie zawsze to samo

Jednakże, trzeba wiedzieć, że kwas hialuronowy używany w zabiegach estetycznych to „nie zawsze taka sama substancja”. Chodzi głównie o wielkość cząsteczki, jej budowę i konsystencję.

Kwas hialuronowy drobnocząsteczkowy a wielkocząsteczkowy

To jak głęboko wniknie kwas hialuronowy zależy od wielkości jego cząsteczek. Im są drobniejsze, tym głębiej wnikają w skórę i silniej ją nawilżają. W kremach, serum a nawet niektórych zabiegach mezoterapii stosowany jest kwas hialuronowy o różnej wielkości cząsteczek. W przypadku mezoterapii igłowej, głębokość penetracji nie ma większego znaczenia, gdyż kwas podajemy bezpośrednio igłą do skóry właściwej. Jednak w przypadku kremów, w porównaniu z zabiegami iniekcyjnymi,  ich penetracja jest bardzo mała – większość kwasu pozostaje na powierzchni skóry tworząc zewnętrzną barierę ochronną.

Kwas hialuronowy sieciowany a niesieciowany

Główną różnicą między sieciowanym kwasem hialuronowym a jego wersją niesieciowaną jest trwałość w organizmie – czyli czas, w jakim jest z niego usuwany. W przypadku kwasu niesieciowanego, organizm usuwa go w przeciągu kilku dni (stąd kremy stosujemy praktycznie codziennie). Warto wiedzieć, że kosmetyki użytku codziennego czy nawet niektóre zabiegi mezoterapii, zawierające kwas hialuronowy posiadają jego wersję niesieciowaną.

Specjalna struktura sieciowanego kwasu hialuronowego sprawia, że utrzymuje się on w organizmie (w miejscu podania) wiele miesięcy. Dlatego, ze względu na swoje silne działanie i trwałość, na zabiegi sieciowanym kwasem hialuronowym należy udać się do lekarza. Tylko sieciowany kwas nadaje się do modelowania twarzy, wypełniania zmarszczek i powiększania ust.