Jak pozbyć się „kurzych łapek”?

jak pozbyć się kurzych łapek

Pojawienie się małych „kurzych łapek” może być pierwszą oznaką, że nasza skóra nie jest  już taka młoda jak kiedyś. W sprzedaży możemy spotkać wiele produktów różnych firm reklamujących swoje kremy czy mleczka kosmetyczne, które usuwają lub znacznie redukują zmarszczki, m.in. i kurze łapki. W rzeczywistości, w większości przypadków ich efekt jest znacznie ograniczony lub nawet niezauważalny.

Ostatnimi czasy pojawiły się nawet reklamy pod hasłem „botoks w kremie” sugerujące, że krem autentycznie zawiera toksynę botulinową w swym składzie. Jednak po dokładniejszym wczytaniu się w treść reklamy, można odszukać stwierdzenie, że działa „podobnie” jak botoks, a w składzie na pewno go nie ma.

Dlatego po dłuższym i bezowocnym okresie stosowania różnych zewnętrznych preparatów czy kosmetyków na kurze łapki, wiele osób zaczyna szukać skutecznych metod pozbycia się tych zmarszczek.  Wiele z nich trafia do specjalisty – lekarza zajmującego się medycyną estetyczną.

Dostępnych jest wiele zabiegów i procedur, które wykazują się wysoką skutecznością w przypadku usuwania „kurzych łapek”, które zasugerować może lekarz. Jednak zależą one przede wszystkim od głębokości zmarszczek, typu skóry, wieku i efektów, których spodziewamy się po takim zabiegu.

Na płytkie i średniogłębokie zmarszczki, możemy skorzystać z kilku niechirurgicznych zabiegów, z  których większość cechuje się tym, że zazwyczaj są one szybkie, bezpieczne i skuteczne przy likwidacji wielu typów zmarszczek. M.in.:

  • toksyna botulinowa typu A (preparaty Botox, Azzalure, Vistabel)
  • wypełniacze  zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy (preparaty Surgiderm, Juvederm, Stylage)

Azzalure (toksyna botulinowa)

 

W przypadku pojawienia się pierwszych zmarszczek, w wieku do 25 – 30 lat, zabiegi takie, jak botoks czy wypełniacze na kurze łapki nie zawsze są konieczne. W tak młodym wieku często bardzo efektowne są inne zabiegi, np. zwykła mezoterapia igłowa czy mezoterapia z niewielkim tylko dodatkiem toksyny botulinowej – mezobotoks.

 

Ile czasu trzeba czekać na efekt?

W zależności od rodzaju i głębokości zmarszczek, okres oczekiwania na pełny efekt zabiegu zależy od podanego związku:

  • w przypadku toksyny botulinowej (zmarszczki dynamiczne) jest to ok. 7 – 10 dni,
  • działanie kwasu hialuronowego (zmarszczki statyczne) widać bezpośrednio po zabiegu, lecz ostateczny efekt jest zauważalny po ok. 21 dniach,
  • efekt mezobotoksu (mezoterapii z botoksem) widać zazwyczaj po 24 – 72 godzinach od zabiegu.