Jak pozbyć się „kurzych łapek”?

Jak pozbyć się „kurzych łapek”?

Pojawienie się małych „kurzych łapek” może być pierwszą oznaką, że nasza skóra nie jest  już taka młoda jak kiedyś. W sprzedaży możemy spotkać wiele produktów z różnych firm reklamujących swoje kremy czy mleczka kosmetyczne, które usuwają lub znacznie redukują zmarszczki, m.in. i kurze łapki. W rzeczywistości, w większości przypadków ich efekt jest znacznie ograniczony lub nawet niezauważalny. Dlatego po dłuższym okresie ich stosowania, część osób zaczyna szukać porady u specjalisty (lekarza zajmującego się medycyną estetyczną).

Dostępnych jest wiele zabiegów i procedur, które wykazują się wysoką skutecznością w przypadku usuwania „kurzych łapek”, które zasugerować może lekarz. Jednak zależą one przede wszystkim od głębokości zmarszczek, typu skóry, wieku i efektów, których spodziewamy się po takim zabiegu.

Na płytkie i średniogłębokie zmarszczki, możemy skorzystać z kilku niechirurgicznych zabiegów, z  których większość cechuje się tym, że zazwyczaj są one szybkie, bezpieczne i skuteczne przy likwidacji wielu typów zmarszczek. M.in.:

  • toksyna botulinowa typu A (preparaty Botox, Azzalure, Vistabel)
  • wypełniacze  zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy (preparaty Surgiderm, Juvederm, Stylage)

Ile czasu trzeba czekać na efekt?

W zależności od rodzaju i głębokości zmarszczek, okres oczekiwania na pełny efekt zabiegu zależy od podanego związku. W przypadku toksyny botulinowej (zmarszczki dynamiczne) jest to ok. 2 – 4 tygodnie. Działanie kwasu hialuronowego (zmarszczki statyczne) widać bezpośrednio po zabiegu, lecz ostateczny efekt jest zauważalny po 1 – 2 miesiącach.