Alternatywna metoda liposukcji
Zadowolenie z własnego wyglądu dobrze wpływa na każdy obszar naszego codziennego życia. Często jednak zdarza się, że pomimo naszego wysiłku i wyrzeczeń nie jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzonych efektów i pożądanej sylwetki. Po prostu, mimo diet i ćwiczeń, w niektórych miejscach tkanka tłuszczowa nie chce zniknąć. Najczęściej odnosi się to do okolic brzucha – potocznie nazywanych „boczkami”. Jest to miejsce gromadzenia się tkanki tłuszczowej, które mimo starań, nie reaguje na powszechne metody odchudzania.
Do niedawna, jedyną metodą pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej, była liposukcja (zabieg chirurgiczny). Zabieg ten jest inwazyjny i prowadzi do rezygnacji z życia codziennego na wiele dni. Jedyną bezpieczną i tak nieinwazyjną alternatywą dla tego zabiegu okazała się intralipoterapia. Powszechnie używana nazwa tego zabiegu to lipoliza iniekcyjna. Metoda ta, ma na celu niszczenie komórek tłuszczowych znajdujących się w miejscu podania preparatu – Aqualyx (nie zwiera fosfatydylocholiny).
„Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.”
Skuteczność działania preparatu Aqualyx polega na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych substancjami takimi, jak deoksycholan sodu. Następnie, rozpuszczona tkanka tłuszczowa transportowana jest do wątroby i wydalana z organizmu przez nerki. Zaletą tej metody i preparatu jest to, że działa wyłącznie na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając pozostałych – stąd bezpieczeństwo zabiegu. Dodatkowo, pacjent nie musi rezygnować z codziennych zajęć, gdyż skutki zabiegu nie są aż tak uciążliwe, jak w przypadku liposukcji chirurgicznej.
Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza 2 – 4 wkłuć w leczonych okolicach. Całość zabiegu trwa kilka-, kilkanaście minut – w zależności od okolicy, z której chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
Miejsca kwalifikujące się do redukcji tłuszczu:
- kończyny górne,
- fałdy na plecach,
- brzuch,
- biodra,
- „bryczesy”,
- okolica podpośladkowa,
- wewnętrzna strona ud,
- wewnętrzna strona kolan,
- podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,
- ginekomastia męska,
- tłuszczaki,
- bawoli karczek.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego PAM w Szczecinie (obecnie PUM). Uzyskała w 2005 r. dyplom lekarza medycyny z wyróżnieniem. Od 2007 r. pracuje nieprzerwanie, jako lekarz medycyny estetycznej i specjalista dermatolog. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczka licznych szkoleń, kursów i konferencji poświęconych dermatologii-wenerologii, dermatologii estetycznej i laseroterapii.