Teosyal (wypełniacz – kwas hialuronowy)

Teosyal (wypełniacz – kwas hialuronowy)

TEOSYAL® to szwajcarski usieciowany wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, pochodzenia niezwierzęcego. Jest przeźroczystym i bardzo elastycznym żelem. Preparat skuteczny przy wypełnianiu zmarszczek statycznych. Powoli wchłania się i ulega biologicznemu rozpadowi.

Zawarty w preparacie TEOSYAL® stabilizowany kwas hialuronowy utrzymuje się w niej do kilkunastu miesięcy – czas całkowitego wchłonięcia zależy m.in. od rodzaju użytego preparatu, okolicy jego podania oraz stopnia usieciowania.

Lekarz, w trakcie konsultacji dobiera odpowiedni do zabiegu rodzaj preparatu, dlatego w celu osiągnięcia zamierzonego efektu, zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. Jeśli zmarszczki są wyjątkowo głębokie lub istnieje znaczny ubytek tkanki, po kilku tygodniach może być wymagany kolejny zabieg.

Przeciwskazania
Preparat nie powinien być podawany osobom z:

  • nadwrażliwością na kwas hialuronowy,
  • cierpiących na choroby układu odpornościowego,
  • w okresie ciąży i karmienia piersią

Warto też pamiętać o nie zażywaniu kilka dni przed planowanym zabiegiem środków przeciwzapalnych (np. aspiryny), gdyż zwiększają one możliwość wystąpienia siniaków. Natomiast po samym zabiegu konieczne jest unikanie zwłaszcza wysokich temperatur oraz nie wystawianie się na nadmierne promieniowanie UV.

 

teosyal efekt po zabiegu