Jaki jest koszt, cena powiększania ust kwasem hialuronowym?
Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest obecnie zabiegiem bardzo popularnym. Dzięki specyficznym właściwością kwasu, jego zastosowanie jest bardzo szerokie. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest m.in. do modelowania i wyrównywania asymetrii ust, wypełniania zmarszczek, ubytków skórnych, nawilżania i poprawy napięcia skóry.
Ile kosztuje powiększanie ust?
Wszystko zależy od oczekiwań pacjenta i aktualnego stanu ust. Jednak zazwyczaj koszt powiększenie ust w Szczecinie w naszym gabinecie waha się w granicach od 600 zł, bardzo rzadko przekraczając 1000 zł. A to dzięki temu, że pacjent płaci nie z góry za całą ampułkę, a jedynie za ilość materiału, który został mu podany. Dlatego dokładna cena powiększania ust jest ustalana indywidualnie.
Możliwości modelowania i powiększania ust
Należy pamiętać, że o ile kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, o tyle nie wszystko można nim zrobić. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że stosowany w zabiegach estetycznych kwas może być niesieciowany i sieciowany. Ten pierwszy stosuje się np. w zabiegach mających na celu nawilżyć i napiąć skórę – mezoterapia z kwasem hialuronowym, czyli mezolift. Natomiast druga odmiana kwasu hialuronowego (sieciowany) znalazła wykorzystanie w takich zabiegach jak: wypełnianie zmarszczek czy właśnie modelowanie i powiększanie ust.
Duży wpływ na koszt powiększania ust ma zakres zabiegu. I tak, kwasem hialuronowym usieciowanym możemy wykonać:
- wypełnienie objętości,
- podniesienie kącików ust,
- wyrównanie symetrii ust,
- redukcję cienia w kącikach ust,
- podkreślenie tzw. „łuku kupidyna”,
- podkreślenie konturu ust,
- uwydatnienie czerwieni wargowej.
Przed i po zabiegu modelowania ust
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc przed zabiegiem na około pół godziny zostanie nałożony na usta krem znieczulający. Znieczulenie jest wliczone w cenę zabiegu powiększania ust. Ważne jest, by przez kilka dni nie przyjmować żadnych preparatów przeciwbólowych typu aspiryna itp., ponieważ zwiększają ryzyko powstawania siniaków w miejscu zabiegu.
Po zabiegu, zalecamy pacjentom unikania nagrzewania okolic ust i unikania gorących napojów przez kilka dni oraz przez 2 następne tygodnie – nie wystawianie ust na silne promienie słoneczne.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych,
- aktywna opryszczka lub infekcje w okolicy zabiegu.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego PAM w Szczecinie (obecnie PUM). Uzyskała w 2005 r. dyplom lekarza medycyny z wyróżnieniem. Od 2007 r. pracuje nieprzerwanie, jako lekarz medycyny estetycznej i specjalista dermatolog. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczka licznych szkoleń, kursów i konferencji poświęconych dermatologii-wenerologii, dermatologii estetycznej i laseroterapii.