Zabiegi wolumetryczne na twarzy

Wolumetria twarzy (poprawa owalu twarzy)

Do zabiegów wolumetrycznych wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który doskonale pozwala na modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela. Za pomocą wolumetrii możemy podnieść owal twarzy, zwiększyć jej objętości, przywrócić gęstość skórze, a nawet skorygować kształt nosa, ust i kości policzkowych.

W tym jak postrzegamy piękno, główna rolę odgrywają prawidłowe proporcje twarzy. Młody wygląd, nadaje jej pełny owal. Mówi się o tzw. trójkącie młodości – podstawą zwrócony do góry u młodej osoby, a odwrócony u osób w podeszłym wieku.

Z wiekiem twarz traci swoja objętość i dochodzi do zanikania elementów tkanki podskórnej, zatracenia włókien kolagenowych, utraty jędrności skóry. Proces ten może rozpocząć się w różnym wieku. Wówczas dochodzi do odwrócenia "trójkąta" – policzki w skórek grawitacji opadają i powstają tzw. "chomiki".

Odpowiadają za to czynniki genetyczne, ale również czynniki środowiskowe np. intensywne promieniowanie ultrafioletowe. Stąd niekiedy początki takiego starzenia się skóry widoczne są już po 20-tym roku życia, zwłaszcza u osób nadmiernie opalających się.

Wolumetria twarzy - poprawa owalu twarzy

Nie zawsze wyznacznikiem starzenia są zmarszczki. Nadmierna utrata tkanki tłuszczowej podskórnej powoduje opadanie i wiotczenie skóry, zapadanie niektórych partii twarzy – policzków, dołów skroniowych. Twarz przybiera zmęczony i smutny wygląd, zaostrzeniu ulegają jej rysy.


Efekty zabiegu wolumetrycznego

Celem zabiegów wolumetrycznych jest poprawa owalu twarzy i przywracanie objętości tam, gdzie z biegiem lat jej brakuje. Twarz przybiera młodszy i świeższy wygląd, a rysy łagodnieją.

Zabiegi wolumetryczne w większości przypadków wykonywane są kaniulą, czyli tępą igłą, stąd mała ilość nakłuć i mniejsze ryzyko wystąpienia siniaków. Mimo to, ostateczną decyzję co do sposobu wykonania zabiegu i podania wypełniacza, dokonuje lekarz po omówieniu z pacjentem oczekiwanych efektów. By zmniejszyć dyskomfort zabiegu, miejsca wkłucia są znieczulane.

Pierwszy efekt wolumetrii twarzy widoczny jest natychmiast, jednak najlepiej oceniać go dopiero po kilku dniach.

Wolumetria twarzy - cena


POLECANE ZABIEGI