Usuwanie włókniaków i rogowiaków Zabiegi laserowe

Włókniaki - usuwanie i leczenie w Szczecinie

Włókniaki (fibroma) są łagodnymi nowotworami, powstającymi z tkanki łącznej skóry właściwej. Wyróżniamy ich dwa rodzaje: włókniaki miękkie i włókniaki twarde.


Włókniaki miękkie
Włókniaki miękkie to łagodne guzki o charakterze wrodzonym, ale pojawiają się w różnym wieku, zwykle w wieku starszym. Włókniaki miękkie - usuwanie i leczenie w Szczecinie Lokalizują się zwykle w miejscach przewlekle drażnionych jak szyja, fałdy pachowe, podpiersiowe czy brzuszne. Nie powodują dolegliwości i nie mają tendencji do samoistnego ustępowania.
Usunięte laserem CO2 z reguły nie pozostawiają śladu. Znieczulenie w zależności od wielkości zmian - może być miejscowe lub nasiękowe.

Włókniaki twarde
Włókniaki twarde - usuwanie i leczenie w Szczecinie Są to zwłóknienia w obrębie skóry, pojawiające się m.in. w odpowiedzi na uraz czy ukąszenie owada. Występują często w obrębie kończyn. Mogą pojawiać się w każdym wieku. Lokalizują się głębiej niż włókniaki miękkie dlatego po usunięciu laserem CO2 pozostaje blizna. Często nawracają.


Rogowiak kolczystokomórkowy (Keratoacanthoma)
Rodowiak kolczystokomórkowy - usuwanie Jest guz rzekomonowotworowy charakteryzujący się szybkim wzrostem i tendencją do samoistnego ustępowania. Rozwija się z mieszka włosowego i zwykle występuje u osób w starszym wieku. Najczęściej lokalizuje się w skórze odsłoniętej: na twarzy, niekiedy grzbietach rąk.« Zabiegi laserowe Usuwanie włókniaków - cena »