Hiperpigmentacja - leczenie i usuwanie przebarwień w Szczecinie

Leczenie i usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień Szczecin

Istnieje wiele różnych sposobów walki z przebarwieniami. Cechują się one też różną skutecznością. A ich skuteczność zależy od takich czynników, jak: etiologia przebarwień, rodzaj, rozmieszczenie i intensywność. Niezależnie jednak od wyboru terapii, należy bezwzględnie unikać ekspozycji na promienie UV i stosować filtry o wysokim współczynniku fotoprotekcji.

Obecnie na rynku do usuwania przebarwień stosowane są: zabiegi laserowe, pilingi chemiczne i zabiegi nowej generacji, wykorzystujące składniki o silnym działaniu depigmentującym (Cosmelan oraz jego bezpieczniejszy odpowiednik - Melan:off).

Niektóre pilingi chemiczne zawierające TCA, retinol, kwas salicylowy, kwas pirigronowy, kwas mlekowy, pod warunkiem, że są stosowane jako seria zabiegów, mogą minimalizować i redukować przebarwienia.

W walce z przebarwieniami na skórze pomocna bywa też mikrodermabrazja, czyli nie chemiczne a mechaniczne złuszczanie naskórka.

Jednak w/w metody (pilingi chemiczne i mikrodermabrazja) działają na zasadzie złuszczania naskórka zawierającego nadmiar melaniny, co prowadzi jedynie do usunięciu barwnika ze skóry, natomiast nie ingerują w syntezę nowej melaniny. Usuwają jedynie skutek powstawania przebarwień, a nie jego przyczynę.

Nowe metody zawierające szereg substancji depigmentujących (np. Melan:off), działają na zasadzie eliminacji przyczyny przebarwień i jednocześnie usuwają już obecne na skórze.

Efekty leczenia przebarwień są najlepsze, kiedy stosujemy w jednej terapii czynniki:
  • rozjaśniające, które hamują proces melanogenezy i produkcji melaniny,
  • złuszczające, zwiększające penetrację składników aktywnych, do głębszych pokładów komórek z barwnikiem,
  • antyoksydacyjne i regenerujące, które przywracają zdolności naprawcze skóry,
  • ochronne, czyli odpowiednie filtry zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem UV.

Po usuwania przebarwień za pomocą w/w metod warto poddać się również zabiegowi mezoterapii, w tym przypadku - mezoterapii bezigłowej, gdyż skóra pozbawiona lipidowej warstwy ochronnej i naskórka lepiej wchłania substancje odżywcze. Dzięki temu, dostarczymy jej dodatkowych związków niezbędnych do prawidłowej regeneracji, co dodatkowo wzmocni efekt całego zabiegu.


Usuwanie przebarwień - cena


POLECANE ZABIEGI