CytoCare (mezoterapia igłowa)

CytoCare to wieloskładnikowy koktajl do mezoterapii igłowej, zawierający w swoim składzie witaminy, nieorganiczne sole, aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Jego głównym przeznaczeniem jest przywrócenie kapitału biologicznego skóry – nawodnienie i regeneracja skóry, co w efekcie powoduje widoczne zatrzymanie się efektów jej starzenia. Polepsza się również kondycja i elastyczność skóry oraz powraca jej młody wygląd.
Preparat CytoCare wytwarzany jest w trzech odmianach (CytoCare 532, CytoCare 516, CytoCare 502). Jego skład jest identyczny, jednak różnica polega na ilości kwasu hialuronowego w koktajlu. W zależności od wieku i rodzaju skóry, lekarz dobiera odpowiedni koktajl:
- CytoCare 532 – 32 mg kwasu hialuronowego
- CytoCare 516 – 16 mg kwasu hialuronowego
- CytoCare 502 – 2 mh kwasu hialuronowego
Efekty mezoterapii z użyciem CytoCare:
- zapobiega pojawianiu się pierwszych zmarszczek
- głębsze zmarszczki ulegają spłyceniu
- wspomaga regenerację skóry
- poprawia i utrzymuje równowagę biologiczną skóry
- odpowiednio odżywia komórki skóry
- nawadnia nawet głębokie warstwy skóry
Autor: Joanna Stosio-Rostecka
Opublikowane: 22 lutego 2013
| Kategoria: O preparatach
Absolwentka Wydziału Lekarskiego PAM w Szczecinie (obecnie PUM). Uzyskała w 2005 r. dyplom lekarza medycyny z wyróżnieniem. Od 2007 r. specjalizuje się w dziedzinie dermatologii i wenerologii.
Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczka licznych szkoleń, kursów i konferencji poświęconych dermatologii-wenerologii, dermatologii estetycznej i laseroterapii.
Dodaj komentarz
Witam, czy korzystanie z preparatu CytoCare 532 u osób, którym bardziej zależy na działaniu prewencyjnym (osoba ok 30 lat, nie ma głębokich zmarszczek) ma jakieś przeciwwskazania? Czy stosowanie tego preparatu prewencyjnie, raz na rok, dwa razy w roku nie ma żadnych negatywnych konsekwencji? Czy faktycznie należy używać preparatów o innym stężeniu kwasu hialuronowego? Czy większe stężenie po prostu lepiej służy cerze dojrzałej, jednak nie przeszkadza skórze młodszej?
Głównym przeciwskazaniem do wykonywania takich zabiegów jest uczulenie na którykolwiek ze składników, ciąża i infekcja w miejscu zabiegu. Wykonywanie zabiegów nawilżających, rewitalizujących twarz ma działanie prewencyjne, przeciwstarzeniowe, poprawia kondycję skóry. Główne skutki uboczne -takie jak po każdym zabiegu iniekcyjnym czyli siniaczki szczególnie pod oczami. Przez kilka dni wygląda się nieciekawie. Preparaty gęstsze, o wyższym stężeniu kwasu hialuronowego czyli mezolifty dedykowane są osobom z nasiloną wiotkością, odwodnieniem, uszkodzeniem posłonecznym skóry. Jak się okazuje w obecnych czasach czasami sztywne granice wiekowe nie mają przełożenia na rodzaj zabiegu. Ale osoba młoda po mezolifcie nie zauważy dużej różnicy w wyglądzie skóry. Wybór preparatu dla opisanej powyżej skóry jest prawidłowy.
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!