CytoCare (mezoterapia igłowa)

CytoCare (mezoterapia igłowa)

CytoCare to wieloskładnikowy koktajl do mezoterapii igłowej, zawierający w swoim składzie witaminy, nieorganiczne sole, aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Jego głównym przeznaczeniem jest przywrócenie kapitału biologicznego skóry –  nawodnienie i regeneracja skóry, co w efekcie powoduje widoczne zatrzymanie się efektów jej starzenia. Polepsza się również kondycja i elastyczność skóry oraz powraca jej młody wygląd.

Preparat CytoCare wytwarzany jest w trzech odmianach (CytoCare 532, CytoCare 516, CytoCare 502). Jego skład jest identyczny, jednak różnica polega na ilości kwasu hialuronowego w koktajlu. W zależności od wieku i rodzaju skóry, lekarz dobiera odpowiedni koktajl:

 • CytoCare 532 – 32 mg kwasu hialuronowego
 • CytoCare 516 – 16 mg kwasu hialuronowego
 • CytoCare 502 – 2 mh kwasu hialuronowego

Efekty mezoterapii z użyciem CytoCare:

 • zapobiega pojawianiu się pierwszych zmarszczek
 • głębsze zmarszczki ulegają spłyceniu
 • wspomaga regenerację skóry
 • poprawia i utrzymuje równowagę biologiczną skóry
 • odpowiednio odżywia komórki skóry
 • nawadnia nawet głębokie warstwy skóry
3 komentarze do artykułu: “CytoCare (mezoterapia igłowa)”
 1. Agata 18 marca 2013 o 18:20

  Witam, czy korzystanie z preparatu CytoCare 532 u osób, którym bardziej zależy na działaniu prewencyjnym (osoba ok 30 lat, nie ma głębokich zmarszczek) ma jakieś przeciwwskazania? Czy stosowanie tego preparatu prewencyjnie, raz na rok, dwa razy w roku nie ma żadnych negatywnych konsekwencji? Czy faktycznie należy używać preparatów o innym stężeniu kwasu hialuronowego? Czy większe stężenie po prostu lepiej służy cerze dojrzałej, jednak nie przeszkadza skórze młodszej?

 2. jsr 18 marca 2013 o 19:09

  Głównym przeciwskazaniem do wykonywania takich zabiegów jest uczulenie na którykolwiek ze składników, ciąża i infekcja w miejscu zabiegu. Wykonywanie zabiegów nawilżających, rewitalizujących twarz ma działanie prewencyjne, przeciwstarzeniowe, poprawia kondycję skóry. Główne skutki uboczne -takie jak po każdym zabiegu iniekcyjnym czyli siniaczki szczególnie pod oczami. Przez kilka dni wygląda się nieciekawie. Preparaty gęstsze, o wyższym stężeniu kwasu hialuronowego czyli mezolifty dedykowane są osobom z nasiloną wiotkością, odwodnieniem, uszkodzeniem posłonecznym skóry. Jak się okazuje w obecnych czasach czasami sztywne granice wiekowe nie mają przełożenia na rodzaj zabiegu. Ale osoba młoda po mezolifcie nie zauważy dużej różnicy w wyglądzie skóry. Wybór preparatu dla opisanej powyżej skóry jest prawidłowy.

 3. Agata 18 marca 2013 o 20:32

  Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz