Plexr - lifting i korekta powiek w Szczecinie

Plexr - lifting i korekta powiek

Plexr (Plasma EXeResis) to unikalny technologicznie generator mikrowiązki plazmy, wykorzystywany w medycynie estetycznej m.in. do liftingu i wygładzania powiek oraz usuwania wiotkości skóry na twarzy.

Kluczowym elementem technologii jest (opatentowane) źródło energii, powodujące przepływ wiązki plazmy. Plexr, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu, wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy. Z fizycznego punktu widzenia, plazma jest czwartym stopniem skupienia obok stałego, ciekłego i gazowego. Nazywana jest "skroplonym gazem". W rzeczywistości jest to zjonizowany gaz, w którym bardzo duża część elektronów została oderwana od atomów gazów.
Powstała w ten sposób wiązka, dzięki różnicy potencjałów elektromagnetycznych między końcówką urządzenia a skórą ludzką powoduje sublimację naskórka, czyli przejście wody zawartej w komórkach skóry ze stanu stałego w gazowy (z pominięciem stanu ciekłego).


Jak działa Plexr?

Plazma tworzy się między końcówką urządzenia a tkanką ludzką wskutek niewielkiego łuku elektrycznego, który sublimuje naskórek. Głowica urządzenia nie dotyka leczonej skóry a prąd nie płynie ani przez ciało pacjenta ani przez ciało operatora. W miejscu zabiegu dochodzi do selektywnego przepływu ciepła i biostymulacji skóry właściwej. Na skórze widoczne są drobne strupki, które odpadają po 4-6 dniach, nie pozostawiając blizny.

Plexr nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek a jego działanie ogranicza się jedynie do granicy warstwy podstawnej naskórka. Zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności, jest bezbolesny i nie powoduje krwawienia, nie powstają też siniaki.


Jak przebiega zabieg?

Skóra poddawana zabiegowi jest znieczulana miejscowo kremem (nasiękowo jedynie przy włókniakach i brodawkach). Zabieg polega na sublimacji wiązką plazmy niewielkich punktów na powierzchni naskórka w odległości około 0,5 mm do kilku milimetrów jeden od drugiego. O ilości punktów i kierunku prowadzenia zabiegu decyduje lekarz na podstawie zaawansowania leczonego problemu.

Lifting powiek w Szczecinie

Podczas zabiegu nie ma krwawienia ani uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa około 20 min, przy większych okolicach niekiedy dłużej.Po zabiegu powstają ciemne, drobne strupki, których nie usuwamy a jedynie maskujemy fluidem. Strupki po sublimacji utrzymują się około 4-7 dni. Może pojawić się rumień, obrzęk, pieczenie leczonej okolicy.

Ilość zabiegów zależy od wielkości problemu i jest sprawą indywidualną dla każdego pacjenta. W przypadku powiek zleca się wykonanie od 1 do 3 zabiegów (zabiegu nie wykonuje się częściej niż co 6 tygodni). Efekt zabiegu, w przypadku korekty lub liftingu powiek utrzymuje się od 2 do 4 lat.


Zalecenia po zabiegu:

 • nie zrywać strupków, które stanowią naturalny opatrunek w punktach sublimacji,
 • mycie leczonej okolicy: woda z mydłem lub delikatnym środkiem myjącym,
 • odkażenie przez kilka pierwszych dni,
 • nakładanie fluidu kryjącego najlepiej z filtrem,
 • zakaz ekspozycji na promieniowanie UV ( naturalne słońce i sztuczne w solarium).Wskazania do zabiegu

Pierwotnie Plexr stosowany był do nieinwazyjnego liftingu okolicy oka, zarówno górnej jak i dolnej powieki - nieoperacyjna blefaroplastyka powiek. Zabieg ten jest alternatywą chirurgicznej blefaroplastyki (operacyjnej plastyki powiek) dla osób, które z różnych względów nie mogą bądź nie chcą poddać się operacji.

Obecnie wskazania do zastosowania generatora mikrowiązki plazmy są znacznie szersze:

 • usuwanie utrwalonych zmarszczek w okolicy oka ("kurze łapki") i ust ("zmarszczki palacza"),
 • usuwanie drobnych wiotkości skóry z innych okolic twarzy np. przy uszach,
 • lifting dolnej części twarzy,
 • usuwanie plam soczewicowatych i drobnych przebarwień,
 • leczenie blizn, rozstępów,
 • usuwanie drobnych zmian skórnych jak: brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, naczyniaki, kępki żółte, brodawki zwykłe (kurzajki).

Blefaroplastyka (korekcja powiek)
Efekty zabiegu liftingu powiek, twarzy i szyi

Usuwanie zmarszczek palacza
Lifting Plexr - usuwanie zmarszczek palacza

Usuwanie wiotkości skóry koło uszu
Usuwanie zmarszczek koło uszu w SzczecinieLifting i korekta powiek - cena