Osocze bogatopłytkowe – Regeneris | Dermestetic Szczecin

Osocze bogatopłytkowe – Regeneris "Wampirzy Lifting"

Osocze krwi w swym składzie zawiera dużą ilość czynników niezbędnych do funkcjonowania naszych komórek, są to np.: substancje odżywcze, witaminy, białka i elektrolity. Zaś płytki krwi i czynniki wzrostu zawarte w osoczu stanowią podstawowy element całego mechanizmu regeneracyjnego tkanek. Dzięki pobudzeniu procesów regeneracji, skóra staje się bardziej elastyczna, gładsza oraz odzyskuje młodzieńczą witalność.

Regeneris jest terapią autologiczną i nieimmunogenną, czyli w zabiegu wykorzystujemy wyłącznie materiał pozyskany z krwi pacjenta. Dlatego wykluczone zostaje jakiekolwiek ryzyko alergii, nietolerancji organizmu czy wystąpienia reakcji immunologicznej. Regeneris to produkt w pełni biokompatybilny.

Podczas zabiegu, w pozyskanym osoczu dochodzi do aktywacji płytek krwi. Te zaś wytwarzają czynniki wzrostu stymulujące wzrost fibroblastów i pobudzające go do produkcji kolagenu, wpływające na wzrost komórek mięśni gładkich i naczyń krwionośnych oraz aktywujące komórki macierzyste skóry.Wskazania do zabiegu

Regeneris jest zabiegiem polecanym osobom, których skóra wymaga regeneracji i rewitalizacji oraz tym, u których wystąpiła reakcja alergiczna podczas zabiegów z innymi produktami (np. BTX-A, kwas hialuronowy).

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym zalecane jest w celu:

  • kompleksowej rewitalizacji skóry,
  • korekty drobnych i głębokich zmarszczek,
  • poprawy jakości skóry: cery, kolorytu, struktury i nawodnienia,
  • regeneracji skóry po zabiegach, redukcji blizn potrądzikowych,
  • nadmiernemu wypadaniu włosów, łysieniu,
  • w połączeniu z terapią laserową lub peelingiem chemicznym, w celu przyspieszenia regeneracji skóry.


Przygotowanie i przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań oraz omawia spodziewane efekty.

Następnie pobierana jest do specjalnych probówek niewielka (zależna od potrzeb) ilość krwi pacjenta. Probówki umieszczane są w wirówce na ok. 5 minut – w tym czasie następuje oddzielenie się erytrocytów i leukocytów od osocza. Po odwirowaniu, do bogatego w płytki krwi osocza lekarz dodaje specjalny odczynnik aktywujący - pobudzając do produkcji specyficznych czynników wzrostu. Po dodaniu odczynnika i aktywacji płytek krwi, osocze bogatopłytkowe jest już gotowe do przeprowadzenia zabiegu. W zależności od charakterystyki zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią metodę iniekcji.

Przebieg zabiegu Regeneris | Dermestetic SzczecinEfekty po zabiegu

Regeneracja i rewitalizacja skóry zaczyna się już w drugiej dobie po zabiegu, jednak pierwsze widoczne efekty możemy oceniać dopiero po 10 – 14 dniach. W zależności od cech indywidualnych i oczekiwań pacjenta, w celu osiągnięcia zadowalających efektów, konieczne może okazać się powtórzenie zabiegu.

Efekty zabiegu Regeneris | Dermestetic Szczecin


Przeciwwskazania: ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (w tym aspiryny, polopiryny), choroby krwi i nowotwory.

Regeneris w skrócie: Pacjentowi podawany jest materiał autologiczny, a zatem nieimmunogenny, który prowadzi do uwolnienie głównych czynników wzrostu biorących udział w naprawie i regeneracji tkanek. W efekcie zabiegu dochodzi do poprawa mikrowaskularyzacji stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych, stymulacji wzrostu fibroblastów i produkcji kolagenu, przyspieszenia procesu gojenia ran, owrzodzeń i oparzeń.Osocze bogatopłytkowe - cena