Mezoterapia - odmładzanie skóry | Szczecin

Mezoterapia Odmładzanie skóry

Mezoterapia to zabieg, podczas którego za pomocą mikroiniekcji, stymulujemy właściwe warstwy skóry. W zależności od doboru preparatów możemy nie tylko dostarczyć skórze niezbędnych substancji odżywczych, ale i np. zredukować zmarszczki, leczyć rozstępy czy nawet pozbywać się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała.

Pierwszy zabieg mezoterapii wykonał Michel Pistor w 1952 roku. Początkowo, mezoterapia wykorzystywana była do leczenia niektórych dermatoz, m.in. łuszczycy zwykłej czy łysienia plackowatego. Dopiero ostatnie dwie dekady i szerokie badania nad zastosowaniem tej terapii sprawiły, że stała się ona tak popularna a skala jej zastosowań bezustannie wzrasta.

Dzisiejsza mezoterapia posiada szeroki panel możliwości leczenia i przeciwdziałania wielu chorobom, defektom skóry, a dodatkowo służy jako skuteczne narzędzie w odmładzaniu skóry lub nawet modelowaniu sylwetki ciała.

Niektóre substancje stosowane do mezoterapii: kwasy nukleinowe, koenzymy, witaminy, mikro- i makroelementy, aminokwasy, kolagenazy, hialuronidazy.

Preparaty, które używamy w gabinecie: NCTF HA, Dermaheal HSR, CytoCare, Revanesse, SKIN-C, SKIN-R, Jalupro, Restylane Vital, CytoHair, Dermaheal HL oraz indywidualnie sporządzane koktajle.

W zależności od metody podania substancji aktywnych, mezoterapię podzielić możemy na:

  • igłową - substancje podawane są bezpośrednio do skóry. Ta metoda cechuje się najwyższym, niemal 100% przyswojemniem przez organizm podanych preparatów,
  • mikronakłucia (np. rollery, naparzanie) - substancje aktywne nakadamy na skórę, następnie wykonujemy mikronakłucia za pomocą igły lub rollerem - co umożliwia wchłonięcie związków,
  • bezigłową - metoda bezinwazyjna, bezbolesna i wyjątkowo komfortowa dla pacjentów. Substancje podawane są pod ciśnieniem i dosłownie "wpychane" bezpośrednio do wnętrza komórek skóry.


Zastosowanie mezoterapii w medycynie estetycznej

W zależności od metody podania preparatów i samego ich składu, za pomocą mezoterapii możemy:

  • Ponownie nadać skórze młody wygląd, sprawić by była jędrna i elastyczna, pobudzając ją do syntezy elastyny i kolagenu,
  • Dodając do "koktailu" kwas hialuronowy (mezolift) lub toksynę botulinową (mezobotox), możemy odpowiednio odżywić i nawilżyć skórę, a dodatkowo wygładzić zmarszczki na twarzy, szyi czy dekolcie,
  • Osoby, które krempują się posiadanego cellulitu, powinny skorzystać z mezoterapii antycellulitowej,
  • Mezoterapia jest również wsparciem w leczeniu łysienia, gdyż odpowiednio dobrane składniki skutecznie stymulują cebulki włosów do wzrostu. Skóra głowy jest dobrze odżywiona, przez co włosy są silniejsze i gęstsze.