Mezoterapia igłowa w Szczecinie

Mezoterapia igłowa

cytocare mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest metodą polegającą na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji leczniczych. Za pomocą techniki mikronakłuć wprowadza się śródskórne aktywne biologicznie związki poprawiające mikrokrążenie, odżywiające, nawilżające, zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych (lipolizę). Dzięki tej metodzie uzyskuje się regenerację, odmłodzenie, poprawę wyglądu skóry, redukcję objawów skórki pomarańczowej. Mezoterapia wykorzystywana jest również w leczeniu rozstępów, przerosłych blizn oraz w profilaktyce i leczeniu łysienia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów potrzeba wykonać serię zabiegów co 10-14 dni przez 2 miesiące, następnie raz w miesiącu przez 3 kolejne miesiące; zabiegi przypominające- 2 razy w roku.

Mezolift - odmładzający zabieg mezoterapii wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie. Techniką mikroinjekcji wprowadza się do skóry koktajl zawierający: kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy i kwasy nukleinowe. Związki te mają działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące. Zabieg ten daje szybkie efekty w postaci poprawy elastyczności, gęstości i nawilżenia skóry.

  Wskazania do mezoterapii igłowej:
 • Odmłodzenie skóry (Stosowane są iniekcje substancji stymulujących metabolizm komórek, rewitalizujących, pobudzających syntezę kolagenu i elastyny, np. niestabilizowany kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna, polirybonukleotydy).
 • Leczenie cellulitu ( Podaje się związki usprawniające mikrokrążenie, redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej, np. kofeina, L-karnityna, wyciąg z liści karczochów, krzemionka organiczna, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny).
 • Leczenie wypadania włosów oraz różnych odmian łysienia ( Zastrzyki zawierają związki kondycjonujące skórę głowy, odżywiające włosy, hamujące ich nadmierną utratę a niekiedy powodujące odrastanie utraconych włosów. Należą tutaj: dekspantenol, minoksydyl, pierwiastki śladowe, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna.
 • Leczenie rozstępów skóry i przerosłych blizn (Koktajle ze związkami usprawniającymi mikrokrążenie, indukującymi regenerację włókien elastycznych i kolagenowych, działających antyoksydacyjnie; np. wyciąg z wąkroty azjatyckiej – Centella Asiatica, krzemionka organiczna, pirogronian sodowy, witaminy, polideoksyrybonukleotydy.
mezoterapia dermaheal

Osoby przyjmujące leki wpływające na krzepliwość krwi - należy poinformować o tym fakcie lekarza. Przyjmowanie ww preparatów zwiększa ryzyko wystąpienia krwiaków i siniaków po zabiegu. Aspiryna powinna być odstawiona na co najmniej 2 tyg. przed mezoterapią. Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo). Przed zabiegiem okolicę planowaną do leczenia smarujemy kremem o działaniu znieczulającym (około 1 h przed).

Zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże u osób o dużej wrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem.

mezoterapia dexpantenol

Przebieg zabiegu: Zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże u osób o dużej wrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem. Długość zabiegu zależy od rozległości leczonej powierzchni.

  Nieprzyjemne objawy towarzyszące mezoterapii lub pojawiające się po zabiegu to:
 • Krwiaki, siniaki- szczególnie u osób zażywających leki przeciwkrzepliwe, również osobnicza skłonność do pękania naczynek
 • Ból podczas iniekcji- redukuje się stosując krem znieczulający
 • Obrzęk, rumień- naturalna reakcja skóry na nakłucie utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu
 • Alergia na składniki zawarte w stosowanych preparatach- bardzo rzadkie, pod postacią rumienia, świądu
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze- celem redukcji ryzyka zabieg wykonywany jest jałowymi narzędziami a skóra uprzednio jest odkażana
 • Przebarwienia- szczególnie u osób opalających się w krótkim czasie po zabiegu

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zaplanować sobie 2-3 dni wolne po zabiegu - czasami wymaga to absencji w pracy, zabieg warto planować przed weekendem.

Mezoterapia igłowa - cena


POLECANE ZABIEGI